Reklama

Powiat krotoszyński. Od dziś opłaty za śmieci idą w górę. Spora podwyżka

Opublikowano:
Autor:

Powiat krotoszyński. Od dziś opłaty za śmieci idą w górę. Spora podwyżka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy gmin należących do Związku Eko Siódemka – Krotoszyna, Kobylina, Zdun, Sulmierzyc i Cieszkowa – zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka opłat za odbiór odpadów zaczyna obowiązywać od listopada.

Do tej pory mieszkańcy gmin: Krotoszyn, Kobylin, Zduny, Cieszków i Sulmierzyce płacili za odbiór odpadów 18 złotych od osoby. Od dziś się to zmienia.

 

Na terenie Związku Międzygminnego Eko Siódemka obowiązuje selektywna zbiórka odpadów. Oznacza to, że wszyscy mają obowiązek segregowania odpadów. Od 1 listopada podwyższono jednak opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.


Teraz za śmieci zapłacimy 29,50 zł od osoby. W przypadku gospodarstw, których właściciele nie wywiązują się z obowiązku segregowania śmieci – opłata ta zostanie podniesiona do 59 złotych od osoby.

 

W przypadku nieruchomości zamieszkałych ustalono stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości 29,50 zł miesięcznie od jednego mieszkańca, jeżeli odpady te są zbierane i odbierane w sposób selektywny. Nie ma również możliwości nieselektywnego zbierania odpadów. W przypadku nieruchomości zamieszkałych ustala się stawkę opłaty podwyższonej za gospodarowanie odpadami komunalnymi, w wysokości dwukrotności stawki, tj. 59,00 zł miesięcznie od jednego mieszkańca, jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny – wskazują przedstawiciele Związku Międzygminnego Eko Siódemka, w skład których wchodzą: Krotoszyn, Kobylin, Zduny, Sulmierzyce i Cieszków.

 

Opłatę za odbiór śmieci można obniżyć, pod warunkiem, że na terenie naszej posesji stanie kompostownik na bioodpady. W tym przypadku zapłacimy o 3 złote mniej od jednego mieszkańca.

Jeżeli więc mamy kompostownik – za odbiór odpadów zapłacimy nie 29,50 zł, a 26,50 zł od jednego mieszkańca.

Warunkiem zwolnienia, o którym mowa jest złożenie przez właściciela nieruchomości deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnym zawierającej oświadczenie dotyczące posiadania kompostownika przydomowego i kompostowania w nim bioodpadów stanowiących odpady komunalne. Fakt posiadania kompostownika będzie przez pracowników Związku weryfikowany – podkreślają przedstawiciele Eko Siódemki.

 

Nowe stawki obowiązują od listopada 2020 r. (termin płatności 10.12.2020 r.).
O nowej wysokości opłaty właściciele nieruchomości zostaną powiadomieni zawiadomieniem.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE