Reklama

Powiat i gmina Krotoszyn podzielą się kosztami remontu przejazdu

Opublikowano: śr, 2 cze 2021 17:49
Autor: | Zdjęcie: Bogdan Bujak - zdjęcie poglądowe

Powiat i gmina Krotoszyn podzielą się kosztami remontu przejazdu - Zdjęcie główne

Krotoszyn. Władze powiatu oraz gminy Krotoszyn postanowiły podzielić się kosztami prac drogowych, które będą przeprowadzane w ramach remontu przejazdu kolejowo-drogowego na ulicy Raszkowska-Mahle | foto Bogdan Bujak - zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wielkimi krokami zbliża się planowana w miesiącach letnich inwestycja związana z remontem przejazdu kolejowo-drogowego na ulicy Raszkowska-Mahle w Krotoszynie. Koszty przedsięwzięcia wycenione na około 2 mln złotych wzięły na siebie Polskie Koleje Państwowe, samorząd powiatu krotoszyńskiego oraz gmina Krotoszyn. Kto ile da?

Na poprzedniej sesji Rady Miejskiej w Krotoszynie do gminnych wydatków wprowadzono pomoc finansową dla powiatu krotoszyńskiego związaną właśnie z remontem przejazdu kolejowo-drogowego na ulicy Raszkowska-Mahle. Stało się tak dlatego, że to samorząd powiatowy jest zarządcą tejże drogi.

- Po długich latach udało się nakłonić PKP do remontu tego przejazdu. Remont jest zaplanowany mniej więcej w połowie roku na okres letni. Ale żeby skłonić PKP do tej inwestycji zarówno samorząd powiatowy, jak i gminny zgodziły się partycypować w części robót związanych z branżą drogową - mówił podczas ostatniej sesji rady miasta Michał Kurek, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej ochrony środowiska Urzędu Miejskiego w Krotoszynie.

Lwią część kosztów całego przedsięwzięcia poniosą Polskie Koleje Państwowe. Natomiast same prace drogowe, których koszty wyceniono na około 240 tysięcy złotych zostały podzielone po połowie, czyli po 120 tysięcy złotych pomiędzy: miasto i gminę Krotoszyn oraz na starostwo powiatowe.

W ramach inwestycji zaplanowano m.in. wymianę nawierzchni kolejowej i drogowej wraz podbudową, dostosowanie szerokości jezdni i ciągu pieszo-rowerowego do przejazdu, a także wykonanie odwodnienia. Przeniesione zostaną również urządzenia sterowania ruchem kolejowym. W trakcie remontu nastąpi tymczasowa zmiana organizacji ruchu.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.