Wilgoć negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Dodatkowo zawilgocone ściany brzydko pachną i nie wyglądają estetycznie. Jak więc pozbyć się wilgoci? I co robić, by nie stała się nieproszonym gościem w naszym domu?
Zapewnij odpowiedni obieg powietrza. Zadbaj o kratki wentylacyjne w swoim mieszkaniu. Nie bój się otwierać okien. Świeże powietrze nie tylko dotlenia, ale i pomaga pozbyć się wilgoci. Z parapetu usuń to, co utrudnia obieg powietrza, a mebli nie ustawiaj tuż obok ścian.
Zwróć też uwagę na to, co dzieje się w łazience. Długa gorąca kąpiel albo prysznic? Im więcej gorącej wody wylewa się do wanny czy brodzika, tym więcej pary wodnej unosi się w powietrzu. Wnioski? Wilgotność wzrasta, a razem z nią rośnie ryzyko pleśni i alergii!
Zwalczaj wilgoć z pochłaniaczami wilgoci. Większość z nich nadmiar wilgoci przekształca w roztwór soli, który gromadzi się w zbiorniku urządzenia. Gdy poziom wody zebranej w zbiorniku sięga wyznaczonego obszaru oznacza to, że należy wymienić wkład, wylać zebraną wodę i można go używać dalej.