Reklama

Ponad 3 mln zł na doposażenie i poprawę jakości szkolnych stołówek

Opublikowano:
Autor:

Ponad 3 mln zł na doposażenie i poprawę jakości szkolnych stołówek - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kasa popłynie także do placówek w powiecie krotoszyńskim. W sumie zgarną niemal 110 tys. zł.

60 wielkopolskich szkół skorzysta w tym roku ze wsparcia finansowego w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”, na doposażenie i poprawę jakości standardu stołówek szkolnych. W sumie popłynie do nich strumień pieniędzy w kwocie 3 mln 700 tys. zł. 

 

Wsparcie finansowe będzie przekazane na doposażenie i poprawę standardu funkcjonującej stołówki szkolnej, adaptację pomieszczeń na jadalnię lub przygotowanie nowej stołówki - wskazuje Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego.

 

W ubiegłym roku ze wsparcia finansowego w województwie wielkopolskim skorzystało 77 publicznych szkół. W 2020 roku będzie to 60 szkół. Ze środków zakupić można między innymi stanowiska sporządzania potraw i napojów, trzony kuchenne z piekarnikami, zlewozmywaki z instalacją zimnej i ciepłej wody czy zestawy garnków.

 

Program kierujemy do organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe. Kwota dla Wielkopolski na udzielenie wsparcia finansowego w latach 2019-2023 wynosi aż 18,7 mln zł - mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. 

 

W powiecie krotoszyńskim na wsparcie finansowe w ramach programu mogą liczyć trzy szkoły podstawowe. Największe wsparcie, bo w wysokości 79.984 zł, popłynie do SP w Rozdrażewie. Swoją pulę do modernizacji szkolnej kuchni i stołówki będzie musiał dołożyć także tamtejszy samorząd.  

 

Według kosztorysu inwestorskiego ta kwota może się zamknąć podobną sumą, jak ta, którą stanowi dofinansowanie do zadania, bowiem jest tam dużo tzw. przeróbek. Natomiast przeprowadzony zostanie remont kuchni ze stołówką. Trzeba także wydzielić pewne pomieszczenia, które obecnie są wymagane przez sanepid, żeby kuchnia mogła przygotowywać posiłki. Do tego dochodzi jeszcze zakup pełnego wyposażenia - wyjaśnia Mariusz Dymarski, wójt Rozdrażewa. 

 

Kasa z rządowego programu trafi także do SP nr 8 w Krotoszynie (17.731 zł) oraz SP w Zdunach (12.217 zł). 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE