Reklama

Pierwszy etap rywalizacji w konkursie „Region Czysty na 6” podsumowany

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Pierwszy etap rywalizacji w konkursie „Region Czysty na 6” podsumowany - Zdjęcie główne

Pierwszy etap rywalizacji w konkursie „Region Czysty na 6” podsumowany | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pierwszy etap rywalizacji w konkursie „Region Czysty na 6” podsumowany. Organizatorzy zapowiadają kolejne.

Reklama

W rywalizacji uczestniczą uczniowie  terenu gmin należących do porozumienia międzygminnego działającego przy ZGO, czyli tych, które dostarczają śmieci ze swojego terenu do Jarocina.

Uczestnicy konkursu zbierają nakrętki, puszki aluminiowe czy baterie.

Zebrali prawie 10 ton baterii

W I edycji konkursu uczniowie zebrali 21,6 ton odpadów. Wśród nich było ponad 10,9 tony plastikowych nakrętek, blisko 1 tona puszek aluminiowych i ponad 9,7 tony baterii.

Ubiegłoroczna - IV edycja, podobnie jak ta poprzednia, podzielona została na dwa etapy. Pierwszy trwał od 3 września do 3 grudnia 2021 roku i został właśnie podsumowany. Wyniki kolejnego etapu poznamy w maju 2022 r.

Zbierali odpady, dostali darmowe wejściówki na lodowisko

Tym razem do przedsięwzięcia, organizowanego przez ZGO sp. z o.o. w Jarocinie - Wielkopolskie Centrum Recyklingu zgłosiło się 20 gmin, spośród 24 należących do porozumienia międzygminnego, uczestnikiem jest między innymi gmina Koźmin Wlkp. z powiatu krotoszyńskiego.

Uczniowie w pierwszym etapie konkursu zebrali łącznie ponad 21 ton odpadów. Najlepsze klasy otrzymały nagrody ufundowane przez  organizatora. Są nimi karnety na nowo otwarte lodowisko w Jarocinie.

Dla najlepszych w drugim etapie też przewidziane są atrakcyjne nagrody

Wyniki drugiego etapu poznamy w maju.  Dla najlepszych przewidziane są wyróżnienia i atrakcyjne nagrody, które przydadzą się każdej placówce oświatowej.  Jak co roku organizatorzy przewidzieli też nagrody indywidualne, dla tych uczniów, którzy zbiorą najwięcej odpadów.

Warto pamiętać, że każdy kilogram uzbieranych przez uczestników konkursu puszek aluminiowych i nakrętek, to wartość 1 zł. Wyliczone w ten sposób środki ZGO sp. z o. o. w Jarocinie - Wielkopolskie Centrum Recyklingu, każdego roku przekazuje na cel charytatywny wskazywany przez uczniów. Łącznie kwota z rozstrzygniętych dotychczas 3 edycji konkursu wyniosła  53 tys. zł.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy