Reklama

Perzyce. Pożar w budynku mieszkalnym. Jedna osoba ranna [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do pożaru doszło w Perzycach w gminie Zdun. Zapaliło się drewno opałowe składowane w jednym z pomieszczeń budynku mieszkalnego. Jedna osoba została ranna.

Służby ratunkowe otrzymały informację o pożarze, do którego doszło doszło w budynku mieszkalnym w Perzycach w gminie Zduny. 

Dyżurny do zdarzenia skierował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie, dwa zastępy z jednostki OSP Zduny oraz po jednym zastępie z jednostek OSP Perzyce i OSP Konarzew. Do zdarzenia skierowany został również funkcjonariusz pełniący funkcję  oficera w dyspozycji Komendanta Powiatowego PSP - informuje Tomasz Patryas, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. 

Strażacy po przybyciu do Perzyc zabezpieczyli teren i zajęli się rannym właścicielem budynku, którego opatrzyli a następnie przekazali Zespołowi Ratownictwa Medycznego. 

W tym czasie kolejna rota strażaków zajęła się gaszeniem ognia. 

Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego przystąpili do podawania środka gaśniczego w natarciu na palący się obiekt,  pomieszczenia oddymiono przy pomocy wentylatora osiowego i podano drugi prąd wody na palący się materiał co doprowadziło do szybkiej lokalizacji pożaru. Po stłumieniu ognia systematycznie usuwano na zewnątrz nadpalone materiały palne i dogaszano je wodą - relacjonuje Tomasz Patryas. 

W trakcie działań strażacy znaleźli w kuchni budynku butlę z gazem, którą wynieśli na zewnątrz i schłodzili. 

Po usunięciu wszystkich materiałów na zewnątrz sprawdzono obiekt urządzeniami pomiarowymi. Kamera termowizyjna wskazała w stropie miejsca o podwyższonej temperaturze. KDR podjął decyzję o wycięciu desek stropowych i dogaszeniu zarzewi ognia. Obiekt ponownie sprawdzono urządzeniami pomiarowymi, które potwierdziły całkowitą likwidację zagrożenia - mówi Tomasz Patryas. 

W wyniku pożaru ranny został 70-letni właściciel budynku. 

Mężczyzna doznał obrażeń ciała w postaci oparzeń I stopnia okolicy twarzy. Obrażenia zakwalifikowano jako poniżej dni 7 - mówi Paulina Potarzycka, zastępca oficera prasowego krotoszyńskiej policji. 

Dziś na miejscu policjanci wspólnie z biegłym z zakresu pożarnictwa prowadzą czynności mające ustalić szczegółowe przyczyny i okoliczności pożaru. 

Ze wstępnych informacji wynika, że w pomieszczeniu, gdzie składowane było drewno opałowe (około 6 kubików), z nieustalonych dotąd przyczyn doszło do pożaru, w wyniku czego spalone zostało to drewno, częściowo nadpalony strop oraz osmolone pomieszczenie - mówi Paulina Potarzycka. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy