Reklama

Nowy punkt zbiórki śmieci w Krotoszynie ma powstać koło bloków

Opublikowano:
Autor:

Nowy punkt zbiórki śmieci w Krotoszynie ma powstać koło bloków - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości PSZOK ma powstać na terenie przy Transportowej 11 w Krotoszynie. Nie wszystkim podoba się nowa lokalizacja, zwłaszcza, że w jej pobliżu znajdują się bloki mieszkalne.

Od połowy października mieszkańcy gminy Krotoszyn nie mają gdzie wywozić odpadów. 16 października Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ulicy Ceglarskiej 45 w Krotoszynie został zamknięty.

 

W związku z zakończeniem współpracy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych od dnia 16.10.2020 r. (piątek) zostaje zamknięty. Informacji w  sprawie nowej lokalizacji punktu udziela Związek Międzygminny „EKO SIÓDEMKA” - informował wówczas Dominik Marszałek z Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie.

 

ŚMIECI TRZEBA WYWOZIĆ DO RZEMIECHOWA

I pojawił się problem. Bo mieszkańcy Krotoszyna i okolic, którzy chcieli pozbyć się odpadów komunalnych, których nie można wrzucać do zwykłych pojemników czy worków musieli jeździć z nimi aż do Rzemiechowa (gm. Kobylin).

 

To jedyny w tej chwili czynny PSZOK znajdujący się na terenie Międzygminnego Związku Eko Siódemka, do którego należą gminy: Krotoszyn, Kobylin, Zduny, Sulmierzyce i Cieszków.

 

NOWY PSZOK W KROTOSZYNIE

Niedługo ma się to jednak zmienić.

Władze Eko Siódemki zapowiedziały, że trwają przygotowania do otwarcia nowego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Krotoszynie. Ten ma się znajdować przy ulicy Transportowej 11 w Krotoszynie.

 

Uprzejmie informujemy, iż aktualnie trwają procedury związane z uzyskaniem decyzji i zezwoleń na uruchomienie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Transportowej 11 w Krotoszynie. W związku z powyższym, po uruchomieniu Punktu zostaną przedstawione dodatkowe informację dot. funkcjonowania PSZOK-u – informują władze Eko Siódemki.

 

Problem jednak w tym, że nowa lokalizacja znajduje się w bliskim sąsiedztwie bloków mieszkalnych.

To jest jakaś kpina. Będą nam teraz śmieci pod okna wyrzucać. Na Ceglarskiej nikomu wysypisko nie przeszkadzało, żadnych bloków nie było w pobliżu, a tu będzie jeden wielki syf i smród – napisała do nas jedna z mieszkanek tej części miasta.

 

Sprawą lokalizacji Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Transportowej 11 w Krotoszynie zainteresował się także radny miejski, Paweł Sikora.

Powstanie PSZOK jest wyczekiwane, gdyż obiekt na ulicy Ceglarskiej został zamknięty. Niemniej jednak powstaje on - według mieszkańców - w bardzo bliskiej odległości nowego osiedla domków jednorodzinnych i mieszkańcy są tym tematem mocno zaniepokojeni - przyznaje Paweł Sikora. 

W podobnym tonie wypowiada się radny Paweł Grobelny.

Miałem kilka telefonów od mieszkańców bloków zlokalizowanych przy ulicy Transportowej 13 i 15, którzy również obawiają się, że w pobliżu ich miejsca zamieszkania taki punkt ma powstać. Mieszkańcy obawiają się między innymi przykrego zapachu, pojawienia się gryzoni oraz zwiększonego ruchu pojazdów - wskazuje krotoszyński radny. 

 

PSZOK NA TRANSPORTOWEJ W KROTOSZYNIE BĘDZIE TYMCZASOWY

Burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek uspokaja, podkreślając, że PSZOK służy do gromadzenia odpadów komunalnych takich jak meble, odpady wielkogabarytowe, gruz czy akumulatory, które następnie są z niego wywożone. 

Co ważne - burmistrz Krotoszyna wskazuje także, że PSZOK przy Transportowej w Krotoszynie to rozwiązanie tymczasowe.

Oferent, który wygrał przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów w ramach tego przetargu taki PSZOK ma obowiązek urządzić. Przypomnę też, że przetarg został rozstrzygnięty na rok, czyli do końca 2021 roku. Więc ten PSZOK, który ma powstać na zapleczu ulicy Transportowej będzie obiektem tymczasowym. W tej chwili Eko - Siódemka buduje przy ulicy Ceglarskiej nowy PSZOK, który będzie służył mieszkańcom naszej gminy - wskazuje Franciszek Marszałek. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE