Reklama

Nowe zasady segregacji odpadów. Zmiany będą obowiązywać od stycznia

Opublikowano: śr, 17 lis 2021 09:00
Autor:

Nowe zasady segregacji odpadów. Zmiany będą obowiązywać od stycznia - Zdjęcie główne

zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańców Koźmina Wlkp. czekają od stycznia poważne zmiany dotyczące segregacji bioodpadów.

Reklama

Zgodnie ze zmianą regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Koźmin Wielkopolski od 1 stycznia 2022 r. ulegnie zmianie sposób gromadzenia bioodpadów. 

Dotychczas stosowane do gromadzenia bioodpadów brązowe worki zostaną zastąpione brązowym pojemnikiem o pojemności 240 l.

Worki do gromadzenia bioodpadów nie będą już dostarczane mieszkańcom – informuje Agnieszka Radwańska z koźmińskiego urzędu. 

W związku z powyższym właściciele nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej, którzy oświadczyli w deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, że nie posiadają kompostownika przydomowego oraz właściciele w budynkach wielolokalowych, na które została złożona deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi otrzymają od przedsiębiorcy odbierającego odpady w użyczenie 1 pojemnik koloru brązowego o pojemności 240 l na bioodpady.

Jeśli pojemność dostarczonego pojemnika okaże się niewystarczająca właściciel nieruchomości może zakupić dodatkowy pojemnik na własny koszt o takiej samej pojemności, kolorystyce i wykonaniu jaki otrzymał lub przekazać bioodpady do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Prostej w Koźminie Wielkopolskim – dodaje Agnieszka Radwańska. 

W najbliższych tygodniach firma odbierająca odpady będzie systematycznie dostarczała pojemniki do nieruchomości, odbiór pojemnika należy potwierdzić podpisem.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy