Reklama

Nowa hala sportowa i plac zabaw dla dzieci w Zdunach

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Zduny

Nowa hala sportowa i plac zabaw dla dzieci w Zdunach  - Zdjęcie główne

Symboliczny czek burmistrz Tomasz Chudy (z prawej) odebrał z rąk minister Marleny Maląg | foto Gmina Zduny

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Zdunach wybudowana zostanie hala sportowo-rekreacyjna wraz z zapleczem lekkoatletycznym i placem zabaw dla osób z niepełnosprawnościami. Gmina otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu "Polski Ład".

Reklama

Z programu "Polski Ład" Gmina Zduny otrzymała 9 mln zł. Promesę potwierdzającą dofinansowanie, burmistrz Tomasz Chudy odebrał z rąk minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg. 

Ta dotacja, przy uwzględnieniu wkładu własnego gminy, pozwoli na realizację ważnej inwestycji - budowę pełnowymiarowej hali sportowej. Ale nie tylko, bo powstać ma także obiekt lekkoatletyczny - z bieżnią, skocznią do skoku w dal i rzutnią do pchnięcia kulą, a boisko wewnątrz bieżni ma zostać zmodernizowane. Przewidziano również budowę otwartego kortu tenisowego oraz oświetlenia, ogrodzenia, ciągów komunikacyjnych i parkingu. Powstać ma także plac zabaw dla osób z niepełnosprawnościami.

Łącznie inwestycja pochłonie 10 mln zł. Termin ukończenia wszystkich prac jest przewidziany na jesień 2024 roku.

Jak się dowiedzieliśmy, gmina czeka na rozpatrzenie kolejnych wniosków złożonych w rządowym programie "Polski Ład". Samorząd Zdun stara się m.in. o pieniądze na przebudowę: drogi gminnej w Perzycach (etap I), Stacji Uzdatniania Wody w Konarzewie, a także na budowę szatni i trybun na miejskim stadionie oraz drogi w Trzaskach.

Prócz pieniędzy z "Polskiego Ładu", w ostatnim czasie gminie udało się pozyskać łącznie 100 tys. zł dofinansowania z programu „Pięknieje Wielkopolska Wieś” na budowę boiska sportowego w Perzycach i Bestwinie

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy