Reklama

Matura Krotoszyn 2021. Dziś egzamin z matematyki

Opublikowano: 5 maja 2021 05:57
Autor: Marta Popławska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Matura Krotoszyn. Wczoraj o godzinie 9.00 wystartowały matury - w tym roku wyłącznie w formie pisemnej. Uczniowie egzaminacyjny maraton zaczęli od języka polskiego. Dziś będą pisać egzamin z matematyki.

Reklama

W tym roku matury są łatwiejsze. Wpływ na to miała głównie pandemia i zdalne nauczanie. Nie będzie egzaminów ustnych oraz z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym. Wyjątkiem będą te osoby, dla których wyniki z tych egzaminów są niezbędne przy rekrutacji na wyższe uczelnie. Każdy maturzysta będzie musiał przystąpić do trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki, a także języka obcego nowożytnego - angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego czy włoskiego.

Matura Krotoszyn 2021. Wczoraj język polski

Pierwszym egzaminem tegorocznej matury był język polski na poziomie podstawowym. Egzamin odbył się 4 maja i trwał 170 minut. 

Arkusz egzaminacyjny składał się z dwóch części: testu oraz wypracowania.

W tym roku pojawiły się tematy, które nawiązywały do "Lalki" Bolesława Prusa - "czy ambicja ułatwia osiąganie celu" oraz "Ziemi obiecanej" Władysława Reymonta - "czy miasto jest dobre czy złe dla człowieka". Zdający mieli też do wyboru interpretację wiersza Beaty Obertyńskiej "Strych".

Łącznie maturzysta mógł zdobyć 70 punktów. 20 za część testową oraz 50 za wypracowanie.

Matura Krotoszyn 2021. Egzamin z matematyki. 

Dziś (5 maja) o godzinie 9:00 rozpoczną się egzaminy maturalne z matematyki. Egzamin potrwa 170 minut. To drugi – po języku polskim – obowiązkowy test, który muszą zdać maturzyści. Przed nimi jeszcze obowiązkowy egzamin z języka obcego. 

Wyniki będą znane 5 lipca.

Tegoroczni maturzyści zdają egzaminy w reżimie sanitarnym. Co to znaczy? Zarówno egzaminowani, jak i osoby przeprowadzające sprawdziany są zobowiązani do zakrywania ust i nosa w trakcie wchodzenia do szkoły i na salę egzaminacyjną - maseczkę mogą zdjąć, siadając przy stoliku egzaminacyjnym.

Wymagane jest także zachowanie co najmniej 1,5 m odległości między osobami. Poza tym pomieszczenia powinny być wietrzone, a ławki i stoliki dezynfekowane. 

Matura Krotoszyn 2021. Harmonogram egzaminów:

  • 4 maja - obowiązkowy egzamin pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowym
  • 5 maja - obowiązkowy egzamin pisemny z matematyki na poziomie podstawowym
  • 6 maja - język angielski,
  • 13 maja - język niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski lub włoski
  • 7-21 maja - nieobowiązkowe egzaminy z przedmiotów dodatkowych
  • 1-16 czerwca - w tym terminie abiturienci, którzy nie przystąpią do egzaminu maturalnego z przyczyn losowych lub zdrowotnych w maju, będą mieli prawo do sesji dodatkowej
  • 24 sierpnia - zostanie przeprowadzony egzamin maturalny poprawkowy dla osób, które nie zdały jednego przedmiotu obowiązkowego. Abiturient, który nie zda więcej niż jednego egzaminu, prawo do poprawki będzie miał dopiero za rok.

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.