Reklama

Powiat krotoszyński. Matury w cieniu alarmów bombowych

Opublikowano: 4 maja 2021 08:11
Autor: Marta Popławska

Matura Krotoszyn 2021

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Matura Krotoszyn 2021. Do trzech szkół ponadpodstawowych w powiecie krotoszyńskim dotarła dziś rano informacja, że w placówce znajduje się bomba. Jak wpłynęło to na przebieg egzaminów maturalnych?

Reklama

Tegoroczni maturzyści - ze względu na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem - długo żyli w niepewności nie wiedząc, czy egzaminy maturalne rozpoczną się w zapowiadanym terminie. Dopiero niedawno Przemysław Czarnek - minister edukacji - potwierdził, że egzaminy się odbędą. 

Matura Krotoszyn 2021

Harmonogram matur 2021:

  • 4 maja - obowiązkowy egzamin pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowym,
  • 5 maja - obowiązkowy egzamin pisemny z matematyki na poziomie podstawowym,
  • 6 maja - obowiązkowy egzamin pisemny z języka angielskiego na poziomie podstawowym,
  • od 7 do 21 maja - nieobowiązkowe egzaminy z przedmiotów dodatkowych.

 

Powiat krotoszyński. Alarmy bombowe w szkołach

Dziś maturzyści przystąpili do egzaminu pisemnego z języka polskiego, który w całym kraju rozpoczął się o godzinie 9:00. Będzie trwał 170 minut. W powiecie krotoszyńskim również egzaminy rozpoczęły się zgodnie z planem, choć do trzech placówek wpłynęły informacje o bombie w szkole. 

Alarm bombowy ogłoszono w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie, Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Krotoszynie i Branżowej Szkole I Stopnia w Kobylinie. 

Do szkół wpłynęły maile z informacją o podłożeniu bomby. Policjanci udali się na miejsce, by zweryfikować te informacje – mówi Paulina Potarzycka, zastępca oficera prasowego krotoszyńskiej policji. 

Z racji tego, że podobne maila wpłynęły do wielu placówek oświatowych w całym kraju, a wiarygodność maili jest niska – dyrektorzy nie zdecydowali się na ewakuację uczniów i egzaminy maturalne rozpoczęły się zgodnie z planem. 

Obniżone wymagania na maturze

Jakie wymagania obowiązują maturzystów, którzy od roku - z krótkimi przerwami - uczyli się zdalnie? Już wiadomo, że będą one obniżone.

Nie będzie między innymi egzaminów ustnych oraz z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym. Wyjątkiem będą osoby, dla których wyniki z tych egzaminów są niezbędne przy rekrutacji na niektóre uczelnie i kierunki studiów.

Każdy maturzysta będzie musiał zatem obowiązkowo przystąpić tylko do trzech podstawowych egzaminów pisemnych - z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Wyniki będą znane 5 lipca.

Tegoroczni maturzyści zdają egzaminy w reżimie sanitarnym. Co to znaczy? Zarówno egzaminowani, jak i osoby przeprowadzające sprawdziany są zobowiązani do zakrywania ust i nosa w trakcie wchodzenia do szkoły i na salę egzaminacyjną - maseczkę mogą zdjąć, siadając przy stoliku egzaminacyjnym.

Wymagane jest także zachowanie co najmniej 1,5 m odległości między osobami. Poza tym pomieszczenia powinny być wietrzone, a ławki i stoliki dezynfekowane. 

 

Matura 2021. Egzaminy poprawkowe

Egzamin maturalny w terminie poprawkowym zostanie przeprowadzony 24 sierpnia. Będą mogły do niego przystąpić osoby, które nie zdały tylko jednego przedmiotu obowiązkowego, pod warunkiem, że przystąpiły do wszystkich egzaminów obowiązkowych i żaden z tych egzaminów nie został im unieważniony.

 

[AKTUALIZACJA - TEMATY NA MATURZE]

Nie ma jeszcze oficjalnych informacji na temat tego, jakie tematy pojawiły się na tegorocznej maturze z języka polskiego. Jednak maturzyści, którzy wyszli już z egzaminów informują, że dziś do wyboru mieli "Lalkę" i "Ziemię Obiecaną". 

Czy ambicja ułatwia człowiekowi osiągniecie zamierzonego celu na podstawie "Lalki".

miasta jako miejsca przyjaznego czy wrogiego mieszkańcom na podstawie "Ziemi Obiecanej".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 10 dni temu | ocena +0 / -0

    Małgorzata

    Trzeba być totalnym imbecylem, żeby zrobić coś takiego. Co roku ktoś wpada na taki debilny pomysł i zawsze jest to stres dla maturzystów i nauczycieli. Ale fundować to uczniom, którzy po roku nauki zdalnej przystępują do egzaminów - to trzeba nie mieć mózgu.