Reklama

Marszałek sypnął groszem na remont kościoła poewangelickiego w Zdunach

Opublikowano: czw, 17 wrz 2020 09:18
Autor:

Marszałek sypnął groszem na remont kościoła poewangelickiego w Zdunach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stosowna umowa pomiędzy samorządem województwa wielkopolskiego a gminą Zduny, na dofinansowanie zadania, podpisana została w murach świątyni.

Reklama

Dofinansowanie unijne w ramach WRPO, do remontu kościoła poewangelickiego w Zdunach, pokryje 95% planowanych wydatków. Te oszacowano na 813 tys. zł. Stosowną umowę parafowali – marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak oraz burmistrz Zdun, Tomasz Chudy.

Prace modernizacyjne polegać mają m. in. na remoncie elewacji kościoła, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej oraz adaptacji wieży kościoła na punkt widokowy.

 

Celem planowanego remontu dawnego kościoła poewanegelickiego w Zdunach jest przywrócenie obiektowi dobrego stanu technicznego umożliwiającego dalszą jego eksploatację dla celów kultury i turystyki – zwracał uwagę jakiś czas temu Tomasz Chudy, burmistrz Zdun.

 

To nie pierwszy zastrzyk finansowy ze strony samorządu województwa, wspierający modernizację zdunowskiej świątyni. W 2019 roku również z udziałem środków europejskich, przeprowadzony został remont dachu kościoła poewangelickiego, który kosztował ponad pół miliona złotych, z czego niespełna 300 tys. zł pochodziło z urzędu marszałkowskiego.

Wówczas w ramach projektu pt: "Prace remontowo-konserwatorskie zabytkowego kościoła poewangelickiego w Zdunach" przeprowadzone zostały prace robiórkowe, naprawiono drewnianą konstrukcję, która dodatkowo została odgrzybiona oraz wykonano pokrycie dachu wraz z orynnowaniem i instalacją odgromową.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.