Reklama

Leśne ćwiczenia strażaków - ochotników z całego powiatu krotoszyńskiego [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Leśne ćwiczenia strażaków - ochotników z całego powiatu krotoszyńskiego [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
12
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości W Zdunach przeprowadzono ćwiczenia strażackie. Udział w manewrach wzięły wszystkie zmiany służbowe Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz wybrane jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu krotoszyńskiego.

Zastępy biorące udział w ćwiczeniach zebrały się przed remizą OSP Zduny, gdzie odbyła się odprawa, przeprowadzona przez zastępcę komendanta powiatowego PSP w Krotoszynie mł. bryg. Zbigniewa Foltyniewicza.

Podczas pierwszej, teoretycznej części ćwiczeń omówiono tematykę związaną z organizacją zaopatrzenia wodnego oraz obsługi pomp pożarniczych. Zastępy uczestniczyły w szkoleniu, które opierało się na materiałach prezentowanych na wojewódzkich warsztatach POMPA 2023.

Następnie strażacy przemieścili się do punktu czerpania wody na terenie Leśnictwa Rochy, gdzie odbyły się ćwiczenia praktyczne. Ich celem było podniesienie umiejętności w zakresie zarządzania środkami gaśniczymi podczas pożarów.

Podczas ćwiczeń przeprowadzono także weryfikację stanu zbiorników wodnych stanowiących naturalne punkty czerpania wody na obszarach leśnych oraz stanu dróg dojazdowych. Dzięki temu można było ocenić, czy infrastruktura drogowa jest wystarczająca, i czy strażacy mają dostęp do wystarczającej ilości wody w przypadku potrzeby ugaszenia pożaru w lesie.

Głównym założeniem ćwiczeń było doskonalenie przygotowania jednostek OSP do działań podczas sytuacji kryzysowych, związanych z pożarami w lesie oraz innymi zagrożeniami na obszarach zadrzewionych.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy