Reklama

Kto odbierze śmieci w powiecie krotoszyńskim? Ile zapłacą mieszkańcy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Kto odbierze śmieci w powiecie krotoszyńskim? Ile zapłacą mieszkańcy? - Zdjęcie główne

Kto odbierze śmieci w powiecie krotoszyńskim? Ile zapłacą mieszkańcy? | foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Związek Międzygminny Eko Siódemka podpisał umowy na odbiór i zagospodarowanie odpadów z terenu powiatu krotoszyńskiego przez kolejnych 16 miesięcy. Czy zmienią się stawki opłat dla mieszkańców? 

Związek podpisał umowy na odbiór odpadów komunalnych z terenu gmin należących do Eko Siódemki, a więc: Krotoszyna, Sulmierzyc, Zdun i Kobylina. 

Kto będzie odbierał śmieci w gminach Krotoszyn, Kobylin, Sulmierzyce i Zduny? 

Z informacji opublikowanej przez Eko Siódemkę wynika, że na terenie miasta i gminy Krotoszyn, odbiorem odpadów komunalnych z posesji przez kolejne 1,5 roku będzie konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miasta Eko z Kalisza oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie.

W gminach Kobylin, Sulmierzyce i Zduny za wywóz i zagospodarowanie śmieci odpowiedzialne będą firmy Chemeko z Wrocławia oraz Grupa KOSZ z Milicza.

Z kolei, odpady z PSZOK-ów w Krotoszynie, Kobylinie, Sulmierzycach i Zdunach odbierać będzie firma KOR-MAR z Chociczy. Natomiast, popiół z gospodarstw domowych ma zbierać konsorcjum firm EKO-KAR z Raszkowa i Eneco Polska z Ostrowa Wlkp. 

Umowy z firmami zostały zawarte na przełomie marca i kwietnia.

Ile za odpady płacą mieszkańcy powiatu krotoszyńskiego?

Podpisanie umów nie spowodowało zmiany wysokości opłat za odbiór odpadów dla mieszkańców.  

Natomiast, warto przypomnieć, że nowe - wyższe - stawki mieszkańcy gmin należących do Związku Międzygminnego Eko Siódemka płacą od marca ubiegłego roku. Kwota od osoby wzrosła z 29,50 zł do 36 zł - w przypadku śmieci segregowanych. Ci, którzy odpadów nie selekcjonują, muszą liczyć się z opłatą rzędu 72 zł od osoby. 

Przy opłacie w wysokości 29,50 zł wpływy od mieszkańców nie pokrywały kosztów funkcjonowania sytemu gospodarki odpadami. Dlatego też Zgromadzenie Związku Międzygminnego Eko Siódemka przyjęło uchwałę, na podstawie której od marca tego roku wysokość miesięcznej opłaty dla nieruchomości zamieszkałych wynosić będzie 36 złotych od osoby - w przypadku selektywnego zbierania odpadów - argumentował w ubiegłym roku podwyżkę Związek Eko Siódemka. 

Przeliczając, czterosoosobową rodzinę miesięcznie odbiór śmieci kosztuje więc 144 zł. W skali roku to aż 1.728 zł.  Kwotę tę można nieznacznie obniżyć - o 3 zł mniej od osoby w skali miesiąca - jeżeli biodegradowalne zagospodarowujemy na kompstowniku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy