Reklama

Krotoszyński Budżet Obywatelski. Trwa głosowanie [LISTA PROJEKTÓW]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Krotoszyn

Krotoszyński Budżet Obywatelski. Trwa głosowanie [LISTA PROJEKTÓW] - Zdjęcie główne

foto UM Krotoszyn

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sprawdź, jakie projekty zostały zgłoszone do tegorocznej edycji Krotoszyńskiego Budżetu Obywatelskiego i oddaj swój głos.

W tegorocznej edycji Krotoszyńskiego Budżetu Obywatelskiego bierze udział 15 projektów. O tym, które z nich zostaną zrealizowane zdecydują mieszkańcy gminy Krotoszyn. 

Do 18 listopada do godziny 23:59 trwa głosowanie na stronie internetowej Krotoszyńskiego Budżetu Obywatelskiego

W tegorocznej puli jest 150 tys. zł do podziału na zwycięskie projekty. Ogłoszenie wyników nastąpi 30 listopada o godzinie 12:00. 

Projekty zgłoszone do Krotoszyńskiego Budżetu Obywatelskiego

VI edycja Kroto Amcar Spot 2023 

Kwota: 30.000 zł

Opis projektu: "Celem projektu jest popularyzacja amerykańskiej motoryzacji oraz promocja Miasta i Gminy Krotoszyn podczas VI edycji Kroto Amcar Spot. Zlot amerykańskich samochodów zorganizowany zostanie we wrześniu 2023 r. dla miłośników, pasjonatów i właścicieli amerykańskich aut. Podczas imprezy na krotoszyńskich Błoniach odbędzie wystawa aut, wręczenie pucharów przez Burmistrza Krotoszyna dla zwycięzców w 3 kategoriach (Najładniejsze Auto Zlotu I, II i III miejsce, Auto o Największej Pojemności Silnika, Auto Zlotu) oraz parada ulicami miasta. W ramach projektu zakupimy 700 koszulek promocyjnych z logiem gminy i 750 kubków promocyjnych, które rozdane zostaną uczestnikom zlotu, partnerom imprezy oraz współorganizatorom."

Poplątane - warsztaty rękodzieła dla mieszkańców Miasta i Gminy Krotoszyn

Kwota: 11.000 zł

Opis projektu: "Grupa Poplątane działa w murach Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie od marca 2022 r. Są to osoby, które pasjonują się rękodziełem. Ponieważ nie miały lokalizacji, w której mogłyby się spotykać i wymieniać doświadczenia, skorzystały z gościnności książnicy, która jest otwarta na potrzeby mieszkańców i dba o dobro wspólne. Opiekunem grupy jest Beata Waleńska, pracownik wypożyczalni dla dorosłych, która służy pomocą przy wyszukiwaniu wzorów i tutoriali na kanale Youtube. Przez cały okres spotkań zajmowaliśmy się rękodziełem, które jest naszą pasją. Niestety, z powodów finansowych nie możemy rozwinąć zainteresowań poza robótki ręczne dziewiarskie, którymi zajmujemy się na co dzień. Dlatego tez, korzystając z możliwości pozyskania funduszy z Budżetu Obywatelskiego, moglibyśmy rozszerzyć ofertę skierowana do wszystkich mieszkańców gminy Krotoszyn. Byłyby to warsztaty tworzenia biżuterii, wikliniarskie i makrama."

Poprawa wizerunku i obsługi klienta w Punkcie Informacji Turystycznej prowadzonej przez Oddział PTTK w Krotoszynie

Kwota: 30.000 zł

Opis projektu: "Celem naszego przedsięwzięcia jest poprawa wizerunku i warunków funkcjonowania oraz obsługi turystów w Punkcie Informacji Turystycznej w Krotoszynie. Punkt it znajduje się w budynku Muzeum Regionalnego w Krotoszynie przy ul. Mały Rynek 1. W ramach zadania planujemy odmalować dwa pomieszczenia oraz zakupić komplet mebli biurowych oraz sprzęt komputerowy z akcesoriami do prowadzenia Punktu it. Efektem realizacji zadania będzie wyremontowany i doposażony Punkt Informacji Turystycznej w Krotoszynie oraz znaczna poprawa jego funkcjonowania i wizerunku, co przeniesie się na polepszenie obsługi ruchu turystycznego w naszej gminie."

EKO Krotoszyn - Zielono wokół nas

Kwota: 15.000 zł

Opis projektu: "Wiedza i umiejętności zdobyte podczas spotkań przełożą się na większa świadomość ekologiczną i zaangażowanie w postawy obywatelskie względem ochrony środowiska jak i zwiększenia liczby domowych upraw. Warsztaty te umożliwią zdobycie praktycznej wiedzy o różnych obliczach i właściwościach roślin odpowiadających naszym potrzebom. Warsztaty będą nie tylko edukacją na temat korzyści związanych z obecnością zieleni w naszej przestrzeni. Zaangażują również mieszkańców do nasadzeń w miejscach, w których szczególnie brakuje roślinności dzięki „bombom” nasiennym."

Doposażenie placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Roszkach

Kwota: 29.694,66 zł

Opis projektu: "Celem projektu jest poprawa ogólnodostępnej infrastruktury społecznej poprzez doposażenie placu zabaw zlokalizowanego przy Szkole Podstawowej w Roszkach w metalowy zestaw zabawowy, 2 siedziska do huśtawek oraz kosz na śmieci. Element zabawowy zostanie umieszczony na już istniejącym placu zabaw w celu jego uatrakcyjnienia."

Modernizacja remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Tomnicach

Kwota: 29.909 zł

Opis projektu: "Celem projektu jest poprawa warunków technicznych przechowywania sprzętu strażackiego jednostki OSP Tomnice poprzez modernizację dawnej remizy. Remont dwóch pomieszczeń remizy pozwoli na stworzenie miejsc do przechowywania nowego jak i zabytkowego sprzętu gaśniczego (sikawka konna i noszona, historyczne mundury strażackie). Pozwoli to na przeniesienie tych wartościowych zabytków pożarnictwa z garażu, gdzie stoi samochód strażacki i sprzęt gaśniczy. Zakres modernizacji obejmuje wykonanie zasilania elektrycznego remizy jak i sali wiejskiej, w tym montaż opraw oświetlenia LED, prace budowlane w starej remizie, takie jak wykucie i osadzenie dwóch par drzwi i bramy garażowej, ułożenie płytek oraz prace w bezpośrednim otoczeniu remizy- budowa nawierzchni z kostki brukowej."

W naszej wiosce aktywnie spędzisz czas swój. Dla dużych i dla małych. Atrakcje są wspaniałe (Chwaliszew)

Kwota: 30.000 zł

Opis projektu: "Projekt będzie obejmował przygotowanie terenu, budowie boiska do piłki siatkowej i zakupie niezbędnego sprzętu do funkcjonowania tego boiska. Przy placu zabaw powstanie zjazd linowy, który uatrakcyjni i odświeży istniejący już plac zabaw."

Aktywny weekend - treningi dla mieszkańców Krotoszyna na krotoszyńskim Błoniu

Kwota: 20.300 zł

Opis projektu: "Darmowy weekend zajęć ruchowych dla dzieci, młodzieży, dorosłych z Krotoszyna. Nauka korzystania z infrastruktury dostępnej dla mieszkańców po rewitalizacji Błonia. Jest to jeden z pierwszych ogólnodostępnych tego typu wydarzeń w Krotoszynie łączący ruch na świeżym powietrzu ze zorganizowanymi zajęciami fitness. Event będzie dwu dniowy. Możliwość korzystania z zajęć przez cały weekend w sezonie wiosenno-letnim, termin do uzgodnienia.

Sobota - godziny: 10;00-18;00

Niedziela - godziny 10;00-16;00"

Ekomural "Wszystko w Twoich rękach" (Świnków)

Kwota: 14.750 zł

Opis projektu: "Projekt ma na celu wykonanie Ekomuralu "Wszystko w Twoich rękach" na ścianie budynku szkoły, aby podkreślić aspekt ekologiczny funkcjonowania placówki. Projekt został w całości zaprojektowany przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Zalewskiego w Świnkowie w celu zwrócenia uwagi społeczności lokalnej na konieczność dbania o przyrodę."

WSPÓŁDZIAŁAJĄCA SZKOŁA - 150 lat szkoły w Kobiernie

Kwota: 7.125 zł

Opis projektu: "Projekt „150 lat szkoły w Kobiernie” obejmuje zorganizowanie obchodów 150- lecia szkoły. Będzie to okazja do zaprezentowania szkoły po remoncie: mieszkańcom wsi, absolwentom i byłym uczniom oraz zaproszonym gościom. Projekt będzie okazją do spotkania po latach, szczególnie w sytuacji, kiedy mieszkańcy nie mieli do tej pory takiej okazji. Stworzona zostanie przestrzeń do wymiany spostrzeżeń, myśli i odnowienia przyjaźni. Spotkania odbędą się w szkole, WDK oraz zaaranżowanej amfiteatralnie zielonej klasie. W ramach projektu planujemy wydać broszurę z okazji 150-lecia szkoły w Kobiernie, przygotować wystawę zdjęć oraz zlecić opracowanie i wykonanie materiałów promujących jubileusz i szkołę."

Cross Krotoszyński – biegowe święto Krotoszyna

Kwota: 29.300 zł

Opis projektu: "2. Cross Krotoszyński to wiosenna impreza biegowa organizowana po raz drugi w lasach Nadleśnictwa Krotoszyn oraz w Lesie Miejskim w Krotoszynie. Uczestnicy wydarzenia mają do pokonania jeden z dwóch dystansów 5 km lub 10 km. Trasa poprowadzona jest leśnymi duktami i nie jest skomplikowana technicznie. Organizatorami wydarzenia są członkowie Krotoszyńskiej Grupy Biegowej. Po sukcesie pierwszej edycji chcemy kontynuować organizację wydarzenia, rozszerzając je o dodatkowe atrakcje dla biegaczy, kibiców oraz dzieci."

Organizacja Jarmarku Świątecznego 2023

Kwota: 30.000 zł

Opis projektu: "Celem projektu jest popularyzacja tradycji mikołajowych i bożonarodzeniowych, promocja działalności organizacji pozarządowych i instytucji oświatowych oraz promocja Krotoszyna na tle powiatu i województwa, ale przede wszystkim wspólna, dobra i wielopokoleniowa zabawa dla rodzin z dziećmi z wieloma atrakcjami: pracownią św. Mikołaja, występami dzieci i lokalnych artystów na scenie, występem artysty - gwiazdy wieczoru, animacjami i konkursami dla dzieci, biegiem mikołajkowym dla dzieci, stoiskami kulinarnymi i z rękodziełem, stoiskami lokalnych przedsiębiorców, warsztatami plastycznymi, konkursem na bożonarodzeniowy wypiek. Impreza odbędzie się w drugą sobotę i niedzielę grudnia tj. 9-10 grudnia 2023 r. Przewidujemy, iż udział w imprezie weźmie ok. 500 osób każdego dnia."

Modernizacja ogólnodostępnego terenu rekreacyjnego przy ul. Fabrycznej w Krotoszynie (boisko)

Kwota: 30.000 zł

Opis projektu: "Modernizacja terenu rekreacyjnego przy ul. Fabrycznej w Parku Dworcowym polegać będzie na wyrównaniu terenu boiska oraz wysianiu trawy. Celem projektu jest poprawa infrastruktury rekreacyjnej na terenie Osiedla nr 3 w Krotoszynie oraz warunków do rekreacji mieszkańców gminy."

I Rajd Samochodowy - Memoriał Porucznika Władysława Kędzierskiego (Gorzupia)

Kwota: 10.000 zł

Opis projektu: "Projekt będzie polegał na organizacji "I Rajdu Samochodowego - Memoriału Porucznika Władysława Kędzierskiego". Wydarzenie będzie obejmowało przejazd zgłoszonych pojazdów ulicami powiatu krotoszyńskiego, wspólną biesiadę z mieszkańcami oraz upamiętnienie postaci por. Władysława Kędzierskiego.

Budowa infrastruktury technicznej i dbałość o estetykę miejsca sportowo-rekreacyjnego przy świetlicy wiejskiej w Dzierżanowie

Kwota: 30.000 zł

Opis projektu: "Ogrodzenie miejsca sportowo-rekreacyjnego przy świetlicy wiejskiej w Dzierżanowie i zakup traktorka do koszenia trawy"

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy