Reklama

Krotoszyński Budżet Obywatelski. Zgłoś projekt i zdobądź pieniądze na jego realizację

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Krotoszyński Budżet Obywatelski. Zgłoś projekt i zdobądź pieniądze na jego realizację - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszyła druga edycja krotoszyńskiego budżetu obywatelskiego. W puli jest 150 tysięcy złotych.

Reklama

Mieszkańcy miasta i gminy Krotoszyn sami zdecydują, na co wydać pieniądze. 

Ruszyła druga edycja Krotoszyńskiego Budżetu Obywatelskiego. W pierwszej mieszkańcy zdecydowali m.in. o przeznaczeniu pieniedzy na zieloną klasę przy Szkole Podstawowej w Kobiernie, doposażenie sali przy remizie OSP Krotoszyn II czy nowe miejsce rekreacji przy świetlicy w Dzierżanowie. 

Jak zgłosić projekt do krotoszyńskiego budżetu obywatelskiego?

Od 15 lipca do 16 września można zgłaszać projekty. Do Krotoszyńskiego Budżetu Obywatelskiego można składać propozycje o charakterze inwestycyjnym lub społecznym. Każdy mieszkaniec gminy Krotoszyn w danym roku może zgłosić tylko jeden projekt, który musi być poparty przez co najmniej 25 mieszkańców gminy. 

Koszt realizacji zgłoszonego projektu nie może przekroczyć 20% całego Budżetu Obywatelskiego, czyli 30 tys. zł. Projekty można zgłaszać do 16 września 2022 r.

Głosowanie w krotoszyńskim budżecie obywatelskim

Komisja składająca się z radnych i urzędników krotoszyńskiego urzędu miejskiego rozpatrzy każdy projekt i zdecyduje, czy jest on zgodny z regulaminem Krotoszyńskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Następnie decydować będą mieszkańcy gminy Krotoszyn, o tym, które projekty będą realizowane w 2023 roku. Głosowanie potrwa od 25 października do 18 listopada 2022 r. 

Każdy mieszkaniec miasta i gminy Krotoszyn będzie mógł oddać tylko jeden głos.  

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji Krotoszyńskiego Budżetu Obywatelskiego, który jest Waszym pomysłem w lokalnym środowisku. W 2023 r. przeznaczamy na to zadanie kwotę w wysokości 150 000 zł. Jak wiadomo, ideą Budżetu Obywatelskiego jest realny wpływ mieszkańców na ich otoczenie. Potwierdzają to dane, w szczególności zaangażowanie Mieszkańców podczas głosowania. Zachęcam do czynnego udziału i współdecydowania o rozwoju Miasta i Gminy Krotoszyn - zachęca burmistrz Krotoszyna, Franciszek Marszałek

 

Krotoszyński Budżet Obywatelski – najważniejsze informacje:

 • Wysokość Krotoszyńskiego Budżetu Obywatelskiego wynosi 150.000,00 złotych
 • Projekty do Krotoszyńskiego Budżetu Obywatelskiego zgłasza się poprzez wypełnienie i przesłanie elektronicznego formularza, dostępnego na platformie konsultacyjnej Gminy
 • Każdy projekt musi być poparty przez co najmniej 25 mieszkańców Gminy.
 • Każdy mieszkaniec może zgłosić do Krotoszyńskiego Budżetu Obywatelskiego tylko jeden projekt w danym roku.
 • Koszt realizacji zgłoszonego projektu nie może przekroczyć 20% wartości budżetu (30.000 zł)
 • Do Krotoszyńskiego Budżetu Obywatelskiego można składać projekty zarówno o charakterze inwestycyjnym, jak i społecznym
 • W skład Komisji wchodzą: po jednym przedstawicielu Komisji Społecznej i Komisji Budżetowo – Gospodarczej oraz 3 pracowników Urzędu Miejskiego w Krotoszynie.
 • Komisja rozstrzyga o dopuszczeniu lub niedopuszczeniu zgłoszonego projektu do głosowania.
 • Od rozstrzygnięcia Komisji o niedopuszczeniu zgłoszonego projektu do głosowania przysługuje zgłaszającemu projekt odwołanie do Burmistrza Krotoszyna.
 • O kolejności umieszczenia projektów podczas głosowania na platformie konsultacyjnej decyduje data jego zgłoszenia.
 • Wyboru projektów do realizacji w ramach Krotoszyńskiego Budżetu Obywatelskiego dokonują mieszkańcy Gminy w głosowaniu.
 • Każdy mieszkaniec może głosować tylko raz i jest uprawniony do oddania jednego głosu.
 • Do realizacji w ramach Krotoszyńskiego Budżetu Obywatelskiego przyjmuje się ten projekt lub projekty, które uzyskały największą liczbę głosów, aż do wyczerpania puli środków finansowych, przeznaczonych na realizację Krotoszyńskiego Budżetu Obywatelskiego na dany rok budżetowy,
 • Projekt nie może generować dla budżetu Gminy kosztów funkcjonowania w latach następnych, w tym kosztów osobowych, z wyłączeniem kosztów bieżącego utrzymania.
 • Projekty do Krotoszyńskiego Budżetu Obywatelskiego dotyczącego roku budżetowego 2023 zgłasza się w terminie do dnia 16 września 2022 r.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy