Reklama

Krotoszyński Budżet Obywatelski. Wiadomo, co będzie robione [WYNIKI]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Krotoszyński Budżet Obywatelski. Wiadomo, co będzie robione [WYNIKI] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończyła się druga edycja Krotoszyńskiego Budżetu Obywatelskiego. W programie zgłoszono 15 projektów. Wybrano 5, które otrzymały największą ilość głosów. Co będzie robione?

Dziś (30 listopada) władze Krotoszyna ogłosiły wyniki drugiej edycji Krotoszyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy Krotoszyna oddawali swoje głosy na 1 z 15 inicjatyw. Głosowanie odbywało się poprzez stronę internetową i w urzędzie miejskim. 

W tegorocznej puli było 150 tys. zł do podziału na zwycięskie projekty. W sumie oddano ponad 2.500 głosów. Pięć z najwyższą liczbą rekomendacji będzie realizowanyc. 

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za udział, za zaangażowanie. Ponad 2.500 głosów oddanych w Krotoszyńskim Budżecie Obywatelskim robi na nas wrażenie - podkreśla Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna. 

Zwycięskie projekty w Krotoszyńskim Budżecie Obywatelskim

Najwięcej głosów (496) otrzymał projekt doposażenia placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Roszkach. Drugie miejsce (378 głosów) otrzymała VI edycja Kroto Amcar Spot 2023. Na trzecim miejscu (224 głosy) znalazła się modernizacja remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Tomnicach. 193 głosy i czwarte miejsce zajął Ekomural, a piątym projektem, który będzie realizowany (191 głosów) jest zagospodarowanie terenu przy świetlicy wiejskiej w Dzierżanowie.

VI edycja Kroto Amcar Spot 2023 

Kwota: 30.000 zł

Opis projektu: "Celem projektu jest popularyzacja amerykańskiej motoryzacji oraz promocja Miasta i Gminy Krotoszyn podczas VI edycji Kroto Amcar Spot. Zlot amerykańskich samochodów zorganizowany zostanie we wrześniu 2023 r. dla miłośników, pasjonatów i właścicieli amerykańskich aut. Podczas imprezy na krotoszyńskich Błoniach odbędzie wystawa aut, wręczenie pucharów przez Burmistrza Krotoszyna dla zwycięzców w 3 kategoriach (Najładniejsze Auto Zlotu I, II i III miejsce, Auto o Największej Pojemności Silnika, Auto Zlotu) oraz parada ulicami miasta. W ramach projektu zakupimy 700 koszulek promocyjnych z logiem gminy i 750 kubków promocyjnych, które rozdane zostaną uczestnikom zlotu, partnerom imprezy oraz współorganizatorom."

Doposażenie placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Roszkach

Kwota: 29.694,66 zł

Opis projektu: "Celem projektu jest poprawa ogólnodostępnej infrastruktury społecznej poprzez doposażenie placu zabaw zlokalizowanego przy Szkole Podstawowej w Roszkach w metalowy zestaw zabawowy, 2 siedziska do huśtawek oraz kosz na śmieci. Element zabawowy zostanie umieszczony na już istniejącym placu zabaw w celu jego uatrakcyjnienia."

Modernizacja remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Tomnicach

Kwota: 29.909 zł

Opis projektu: "Celem projektu jest poprawa warunków technicznych przechowywania sprzętu strażackiego jednostki OSP Tomnice poprzez modernizację dawnej remizy. Remont dwóch pomieszczeń remizy pozwoli na stworzenie miejsc do przechowywania nowego jak i zabytkowego sprzętu gaśniczego (sikawka konna i noszona, historyczne mundury strażackie). Pozwoli to na przeniesienie tych wartościowych zabytków pożarnictwa z garażu, gdzie stoi samochód strażacki i sprzęt gaśniczy. Zakres modernizacji obejmuje wykonanie zasilania elektrycznego remizy jak i sali wiejskiej, w tym montaż opraw oświetlenia LED, prace budowlane w starej remizie, takie jak wykucie i osadzenie dwóch par drzwi i bramy garażowej, ułożenie płytek oraz prace w bezpośrednim otoczeniu remizy- budowa nawierzchni z kostki brukowej."

Ekomural "Wszystko w Twoich rękach" (Świnków)

Kwota: 14.750 zł

Opis projektu: "Projekt ma na celu wykonanie Ekomuralu "Wszystko w Twoich rękach" na ścianie budynku szkoły, aby podkreślić aspekt ekologiczny funkcjonowania placówki. Projekt został w całości zaprojektowany przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Zalewskiego w Świnkowie w celu zwrócenia uwagi społeczności lokalnej na konieczność dbania o przyrodę."

Budowa infrastruktury technicznej i dbałość o estetykę miejsca sportowo-rekreacyjnego przy świetlicy wiejskiej w Dzierżanowie

Kwota: 30.000 zł

Opis projektu: "Ogrodzenie miejsca sportowo-rekreacyjnego przy świetlicy wiejskiej w Dzierżanowie i zakup traktorka do koszenia trawy"

Projekty, które nie zostaną zrealizowane

  • Poplątane - warsztaty rękodzieła dla mieszkańców Miasta i Gminy Krotoszyn - 74 głosy
  • Poprawa wizerunku i obsługi klienta w Punkcie Informacji Turystycznej prowadzonej przez Oddział PTTK w Krotoszynie - 135 głosów
  • EKO Krotoszyn - Zielono wokół nas - 23 głosy
  • W naszej wiosce aktywnie spędzisz czas swój. Dla dużych i dla małych. Atrakcje są wspaniałe (Chwaliszew) - 134 głosy
  • Aktywny weekend - treningi dla mieszkańców Krotoszyna na krotoszyńskim Błoniu - 56 głosów
  • Współdziałająca Szkoła - 150 lat szkoły w Kobiernie - 152 głosy
  • Cross Krotoszyński - biegowe święto Krotoszyna - 163 głosy
  • Organizacja Jarmarku Świątecznego 2023 - 100 głosów
  • Modernizacja ogólnodostępnego terenu rekreacyjnego przy ul. Fabrycznej w Krotoszynie (boisko) - 157 głosów
  • I Rajd Samochodowy - Memoriał Porucznika Władysława Kędzierskiego - 46 głosów

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy