Reklama

Krotoszyn. Zadymiają kanalizacje. Szukają nielegalnych podpięć

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Zadymiają kanalizacje. Szukają nielegalnych podpięć - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie będą wpuszczać dym do kanalizacji sanitarnej i deszczowej na Parcelkach w Krotoszynie. Akcja ma na celu zlokalizowanie nielegalnych podpięć.

Podobna akcja związana z wpuszczaniem dymu do kanalizacji na krotoszyńskich osiedlach miała już miejsce na początku marca i w czerwcu. Wywołała wówczas sporo niepokoju, głównie na Parcelkach. 

Na podwórku pojawił się dym. Z rynien zaczął lecieć. Sąsiedzi aż na ulicę wyszli, żeby zobaczyć co się dzieje, bo u nich też się dymiło – relacjonowali wówczas mieszkańcy. 

Gdy skontaktowaliśmy się z przedstawicielem PGKiM w Krotoszynie sprawa się wyjaśniła. Do kanalizacji deszczowej i kanalizacji sanitarnej wpuszczono dym, by sprawdzić, która posesja jest nieprawidłowo podłączona.

Mimo to, że na Parcelkach w Krotoszynie kilkanaście lat temu wybudowano nową kanalizację, to bardzo dużo ludzi do tej pory nie uregulowało gospodarki ściekowej na terenie swojej posesji i często są zamienione lub też część rynien jest podpięta do kanalizacji sanitarnej – mówił wtedy Damian Pawlik z PGKiM w Krotoszynie 

Krotoszyn. Dym z rynien i studzienek

Nie oznacza to jednak, że gdy dym pojawia się na posesji, to mamy źle podpiętą kanalizację.

Zadymianie kanalizacji pozwala wychwycić te prawidłowości. Gdy dym wpuszczamy do kanalizacji sanitarnej i dymi się rynnami, to widzimy, że ta osoba ma podpięte rynny i to nie jest dobre  – wskazywał Damian Pawlik z PGKiM w Krotoszynie. 

Jeżeli więc akurat przedstawiciele PGKiM w Krotoszynie sprawdzają kanalizację deszczową i dym pojawia się w rynnach – świadczy to o tym, że nie ma żadnych nieprawidłowości. 

Krotoszyn. Wpuszczą dym do kanalizacji na Parcelkach

Teraz akcja zadymiania zostanie powtórzona. Do piątku 3 września pracownicy PGKiM Krotoszyn będą zadymiać sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej wraz z przyłączami w ulicy Osadniczej w Krotoszynie

W związku z powyższym dym również może się wydobywać z ujść kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej w ulicach: Mieszka I, Spokojna, Ogrodowa, Szosa Benicka, Ściegiennego oraz os. Zielone Ogrody – informują przedstawiciele PGKiM w Krotoszynie. 

I dodają. 

Powyższe czynności nie niosą zagrożenia, a ich przeprowadzenie ma na celu ustalenie nieprawidłowych wpięć do sieci kanalizacji sanitarnej oraz kanalizacji deszczowej na w/w obszarze, a tym samym uporządkowanie gospodarki ściekowej. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy