Reklama

Krotoszyn. We wrześniu przy Słodowej będą nowe miejsca do parkowania

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. We wrześniu przy Słodowej będą nowe miejsca do parkowania - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przy wprowadzaniu ruchu dwukierunkowego przy Słodowej, zostały zlikwidowane. Teraz mają powrócić.

Ruch dwukierunkowy przy ul. Słodowej, na odcinku od ul. Koźmińskiej do Floriańskiej, powrócono w połowie maja br. Stało się tak m. in. za sprawą apelu radnego rady powiatu krotoszyńskiego Dariusza Rozuma.

 

Już kiedyś zwracałem uwagę, na totalnie opętańczy pomysł zablokowania dwukierunkowości tej ulicy. Prosiłem, by tego nie robić i dać możliwość „uciekania” pojazdom, gdyż nie mamy ronda koło szpitala czy w obrębie małej galerii - koło Floriańskiej – opisywał w ubiegłym roku rajca dodając jednocześnie, że wprowadzenie w tej części miasta ruchu jednokierunkowego, doprowadziło do gigantycznych korków na drodze.

 

Wówczas przy Słodowej w Krotoszynie wprowadzono jeszcze jedną zmianę.

 

Likwidacji ulegnie obowiązująca tam dotychczas strefa parkowania. Poszerzony zostanie za to na pewnym odcinku chodnik, gdzie będzie można zaparkować auta – wskazywał wówczas Paweł Radojewski, wicestarosta krotoszyński.

 

Dotychczas jednak tego nie uczyniono. Zaś po likwidacji strefy parkowania, kierowcy zaczęli stawiać swe auta na gruncie pomiędzy biegnącym przy Słodowej (po prawej stronie, od ul. Koźmińskiej) chodnikiem a opłotowaniem. Szybko się jednak okazało, że taki manewr wiąże się z kłopotami.

 

Chwała rządzącym, że przywrócili na Słodowej dwukierunkowość. Jednak po likwidacji strefy trzeba było od razu zrobić tam zapowiadany parking, bo ludzie parkowali samochody przy płocie i goniła ich za to policja. Z kolei na tym odcinku ulicy, nie ma innego miejsca, gdzie można ewentualnie zaparkować - wskazuje mieszkaniec Krotoszyna.

 

Natomiast jeżeli się nic nie zmieni, to do połowy września br., na tym odcinku Słodowej, powinno pojawić się kilka dodatkowych miejsc parkingowych.

 

Na biegnącym tam chodniku będą wyznaczone miejsca parkingowe, dla kilku aut. Z kolei na mieszczącym się zaraz obok gruncie, będzie wyznaczone miejsce dla ruchu pieszego. Oczywiście po uprzednim odpowiednim jego utwardzeniu kostką brukową - precyzuje Krzysztof Jelinowski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Krotoszynie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE