Reklama

Krotoszyn. Wandale zniszczyli skwer przy bibliotece. Konsekwencje dotkną wszystkich

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Biblioteka w Krotoszynie

Krotoszyn. Wandale zniszczyli skwer przy bibliotece. Konsekwencje dotkną wszystkich - Zdjęcie główne

foto Biblioteka w Krotoszynie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Skwer D-O-M przy krotoszyńskiej bibliotece publicznej w Krotoszynie został zniszczony. Wandale uszkodzili znajdujące się na nim sprzęty i ławki. Dlatego też krotoszyńska książnica zdecydowała się podjąć radykalne kroki.

Reklama

Skwer „D-O-M” Działamy – Odpoczywamy – Motywujemy zlokalizowany jest przy krotoszyńskiej bibliotece publicznej (ul. Benicka). 

Pomysł stworzenia fajnego miejsca przy książnicy zrodził się w głowach członków Krotoszyńskiej Grupy Inicjatywnej – gdzie liderami byli oczywiście bibliotekarze – przy współpracy szkoły nr 3 w Krotoszynie i lokalnego stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku. 

Po wielu warsztatach, konsultacjach społecznych powstał pomysł zagospodarowania terenu przy bibliotece i stworzenia dobra wspólnego – mówiła wówczas Ewa Bukowska, dyrektor krotoszyńskiej biblioteki. 

Warto dodać, że na skwer pozyskano 75 tys. zł dofinansowania z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz ok. 50 tys. zł z budżetu Krotoszyna. 

Skwer od chwili otwarcia cieszy się dużym zainteresowaniem czytelników biblioteki i okolicznych mieszkańców. Często odbywają się tam zajęcia biblioteczne, a mieszkańcy Krotoszyna chętnie przychodzą, by odpocząć i poczytać książkę. 

Skwer w Krotoszynie zniszczony

Niestety, w ostatnich dniach skwer przy bibliotece został zniszczony przez wandali. Uszkodzone zostały. m.in ławka i hamak.  Dlatego też władze biblioteki zdecydowały, że muszą ograniczyć godziny otwarcia skweru - który do tej pory był otwarty całodobowo. 

Niestety, doszło do aktów wandalizmu i zniszczenia wyposażenia, dlatego byliśmy zmuszeni ograniczyć godziny otwarcia skwerku. Nie możemy sobie pozwolić, by dochodziło do kolejnych aktów wandalizmu, ponieważ z tego skwerku korzystają czytelnicy, mieszkańcy, w wakacje będą tu prowadzone zajęcia dla dzieci. Jeżeli młodzież nie potrafiła tego uszanować, to zdecydowaliśmy się, że skwerek będzie otwarty jedynie w godzinach pracy biblioteki, a nie jak do tej pory całodobowo - mówi Alina Kajewska, zastepca dyrektor krotoszyńskiej biblioteki. 

Dlatego też skwer przy ulicy Benickiej w Krotoszynie działać będzie jedynie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 18:00 oraz w soboty od godziny 9:00 do godziny 14:00. 

To nie ostatnie akty wandalizmu, które w ostatnim czasie miały miejsce w Krotoszynie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy