Reklama

Krotoszyn. W domu 45-latka znaleziono nielegalną kontrabandę [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. W domu 45-latka znaleziono nielegalną kontrabandę [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci z wydziału kryminalnego komendy policji w Krotoszynie ustalili, że na terenie jednej z posesji w Krotoszynie może znajdować się nielegalny tytoń.

Funkcjonariusze krotoszyńskiej komendy – po otrzymaniu informacji, że na terenie jednej z posesji w Krotoszynie może znajdować się nielegalna kontrabanda – weszli do domu 45-latka.

Policjanci wydziału kryminalnego na podstawie posiadanych informacji operacyjnych ustalili, że na terenie jednej z prywatnych posesji w Krotoszynie może znajdować się tytoń bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W związku z tym, policjanci przystąpili do realizacji – mówi Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji.

 

Policjanci z Krotoszyna przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze należące do 45-letniego mieszkańca Krotoszyna. Znaleźli w nich worki wypełnione tytoniem bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W sumie znaleźli ponad 20 kilogramów nielegalnego tytoniu. Oszacowano, że z powodu nielegalnej kontrabandy Skarb Państwa – z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego – poniósł stratę na ponad 17 tysięcy złotych.

 

Funkcjonariusze weszli na teren wytypowanej posesji w Krotoszynie. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych policjanci ujawnili worki  wypełnione tytoniem bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli 20,5 kg tytoniu. Łączne straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego oszacowano na kwotę ponad 17 tysięcy złotych – obrazuje Piotr Szczepaniak.

45-letni mieszkaniec Krotoszyna został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania wyrobów bez polskich znaków akcyzy. Za to przestępstwo, poza przepadkiem zabezpieczonego mienia, grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

 

Foto: KPP Krotoszyn

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE