Reklama

Krotoszyn. Uszkodzony gazociąg. Ewakuacja mieszkańców [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na terenie jednej z posesji przy ulicy Zdunowskiej w Krotoszynie doszło do uszkodzenia przyłącza sieci gazowej średniego ciśnienia. Konieczna była ewakuacja mieszkańców.

Reklama

Do zdarzenia skierowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz pojazd gaśniczy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krotoszynie - wskazuje Mateusz Dymarski, zastępca oficera prasowego komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. 

Strażacy po dotarciu na miejsce zgłoszenia ustalili, że z powodu awarii przyłącza gazowego nastąpił niekontrolowany wypływ gazu pod ciśnieniem. 

Zdarzenie miało miejsce przy drodze krajowej w sąsiedztwie budynku mieszkalnego zamieszkania zbiorowego, stąd wystąpiła konieczność czasowego wstrzymania ruchu pojazdów oraz ewakuacji mieszkańców. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie został poszkodowany - podkreśla Mateusz Dymarski. 

Mieszkańcy budynku mieszkalnego zostali ewakuowani i znaleźli tymczasowe schronienie u sąsiadów. W tym czasie strażacy przystąpili do likwidacji zagrożenia.

W trakcie weryfikacji stężenia substancji niebezpiecznych w atmosferze celem skorygowania wielkości strefy niebezpiecznej na miejsce dotarli pracownicy pogotowia gazowego, wspierając działania jednostek ochrony przeciwpożarowej. Po konsultacji z gazownikami do strefy wprowadzono rotę wyposażoną w sprzęt ochrony dróg oddechowych, która uwidoczniła fragment uszkodzonej rury celem założenia zacisku do rur. Pozostała część obsady pojazdu gaśniczego realizowała zabezpieczenie pożarowe prowadzonych działań - informuje zastępca oficera prasowego KP PSP w Krotoszynie. 

Gdy wypływ gazu został ograniczony - pracownicy pogotowia gazowego przystąpili do naprawy.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy