Reklama

Krotoszyn. Ustawka młodzieży na Parcelkach? Ranny nastolatek trafił do szpitala

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Ustawka młodzieży na Parcelkach? Ranny nastolatek trafił do szpitala - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Późnym wieczorem przy placu zabaw w okolicy ulic Krotoskiego i Rataja w Krotoszynie zgromadziła się grupa młodzieży. W pewnym momencie podjechała do nich druga ekipa nastolatków. Doszło do sprzeczki.

 

Z uzyskanych przez funkcjonariuszy informacji wynika, że grupa młodych osób zgromadziła się w okolicy placu zabaw. Z racji tego, że nie mieli gdzie usiąść, stanęli przy samochodzie. Do tych osób w pewnym momencie podjechała druga grupa. Doszło do wymiany zdań i szarpaniny – mówi Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji.

Jeden z nastolatków – 18-latek z Krotoszyna został ranny. Młody mężczyzna odniósł obrażenia m.in. głowy, był zakrwawiony. Jeden ze świadków całego zajścia zadzwonił po pomoc.

Otrzymaliśmy zgłoszenie o prawdopodobnie pobitym mężczyźnie. Krotoszyński Zespół Ratownictwa Medycznego był w tym czasie u pacjenta, więc na miejsce skierowano Zespół Ratownictwa Medycznego z Kobylina – mówi Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego działających przy SP ZOZ w Krotoszynie.

18-latek był przytomny, w chwili przybycia ratowników medycznych znajdował się w obecności świadków zdarzenia.

Ratownicy medyczni, po przeprowadzeniu badania podmiotowego, przedmiotowego i urazowego zastosowali medyczne czynności ratunkowe. Z uwagi na objawy kliniczne i obrażenia odniesione przez młodego mężczyznę – zdecydowali o przetransportowaniu go do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Krotoszynie w celu dalszej diagnostyki – mówi Jakub Nelle.

 

Ratownicy medyczni o całym zdarzeniu powiadomili policję.

 

Kierownik zespołu, z uwagi na całą sytuację i podejrzenie pobicia powiadomił o zdarzeniu funkcjonariuszy policji – mówi Jakub Nelle.


Zanim jednak patrol przybył na miejsce – część młodzieży oddaliła się z terenu placu zabaw. Ci, którzy zostali zostali wylegitymowani przez policjantów i poproszeni, by następnego dnia przyszli na komendę w celu opowiedzenia, co się stało.

Jak się jednak okazało – młodzież nie pamięta szczegółów całego zajścia.

Zarówno osoba pokrzywdzona jak i świadkowie zdarzenia wskazują, że nie pamiętają całego zajścia, nie wiedzą o co poszło i jak cała sytuacja wyglądała – mówi Piotr Szczepaniak.

 

Funkcjonariusze prowadzą postępowanie mające na celu ustalenie przebiegu i szczegółów zdarzenia. 

Świadkowie całego zajścia przypuszczają, że doszło do tak zwanej "ustawki".

- To wyglądało, jakby ta jedna grupa czekała na tę drugą. Było głośno, słychać było krzyki. Podobno dzieciaki z Krotoszyna ustawiły się z dzieciakami z Rozdrażewa i się poszarpały - opowiadają mieszkańcy krotoszyńskich Parcelek. 

Jak było w rzeczywistości? To wyjaśnią funkcjonariusze policji. 

 

Zdjęcie poglądowe/Fotolia

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE