Reklama

Krotoszyn. Szpital wzbogaci się o dwie karetki, tomograf i rentgen [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szpital powiatowy w Krotoszynie otrzyma dwie nowe karetki, tomograf, rentgen i urządzenia diagnostyczne. Powiat otrzymał na ten cel dofinansowanie w kwocie ponad 4.2 milionów złotych.

Dyrektor krotoszyńskiego szpitala Beata Maj podpisała umowę z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego Markiem Woźniakiem na dofinansowanie zakupu nowych sprzętów do szpitala. 

Projekt, którego dotyczy umowa, jest realizowany w ramach Działania 11.2 Wspieranie kryzysowych działań naprawczych w obszarze zdrowia (REACT-EU) Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 - wskazuje Marzena Wiśniewska z krotoszyńskiego starostwa. 

W ramach projektu zakupione zostaną m.in. dwie karetki - jedna dla potrzeb Zespołów Ratownictwa Medycznego, druga dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego - 64-rzędowy tomograf komputery i cyfrowy aparat RTG. Przeprowadzona zostanie także adaptacja pomieszczeń centrum diagnostyki obrazowej, a szpital wzbogaci się również o aparaturę medyczną, diagnostyczną i urządzenia rehabilitacyjne. 

Całkowita wartość projektu to 5.027.060,00 zł, z czego 4.219.349,75 zł stanowi dofinansowanie z WRPO+. Termin realizacji zadania to koniec maja 2023 roku. 

W wyniku realizacji przedsięwzięcia Szpital odbuduje zasoby wyeksploatowane podczas kryzysu pandemii COVID-19, jak również wzmocni odporność systemu ochrony zdrowia i zwiększy dostępność do usług medycznych w Wielkopolsce. Inwestycja dotyczyć będzie infrastruktury wykorzystywanej do udzielania świadczeń zdrowotnych w zakresie chorób wynikających bezpośrednio z pandemii COVID-19 oraz związanych ze skutkami pośrednimi pandemii m.in. zaniechaniem lub odroczeniem świadczeń medycznych dotyczących chorób takich jak np. choroby układu krążenia, układu kostno-stawowego i mięśniowego, układu oddechowego, opieki długoterminowej, paliatywnej i hospicyjnej - wskazuje Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy krotoszyńskiego szpitala. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy