Reklama

Krotoszyn. Strzelali z wiatrówki i pistoletu pneumatycznego

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Strzelali z wiatrówki i pistoletu pneumatycznego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Młodzież z krotoszyńskiego Hufca Pracy wzięła udział w rekreacyjnym strzelaniu z wiatrówki oraz pistoletu pneumatycznego.

Zajęcia dla młodzieży z Hufca Pracy w Krotoszynie zorganizowano na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Krotoszynie.

 

Obiekt ten, z którego przy tego typu okazjach korzysta nasza młodzież, został otwarty w 1997r. Uroczystą inaugurację strzelnicy zaszczyciła wtedy swoją obecnością nasza mistrzyni olimpijska w strzelaniu z karabinka pneumatycznego z Atlanty oraz z karabinu sportowego w trzech postawach z Sydney p. Renata Mauer- Różańska. Historią strzelnicy LOK-u w Krotoszynie, jak i różnymi ciekawostkami dotyczącymi lokalnego strzelanie podzielił się z nami Pan Antoni Azgier członek Zarządu Ligi w Krotoszynie, z którym od wielu lat współpracujemy przy organizacji rozmaitych przedsięwzięć strzeleckich – wskazuje Daniel Kulawski z krotoszyńskiego Hufca Pracy.

 

Antoni Azgier przedstawił uczestnikom zajęć zasady bezpiecznego korzystania z broni, opowiedział o regułach obowiązujących na zawodach sportowych oraz pokazał, jak korzystać z broni. Następnie młodzież mogła sama spróbować swoich sił w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego i wiatrówki.

 

Celem tego przedsięwzięcia była promocja aktywnych form spędzania czasu wolnego, zdrowej sportowej rywalizacji oraz propagowanie wśród uczestników uprawiana tej pięknej dyscypliny sportu. Oczywiście w związku z epidemią koronawirusa przy tej inicjatywie wszystko przebiegało zgodnie z reżimem sanitarnym, ograniczona była też ilość uczestników – podkreśla Daniel Kulawski.

 

Foto: Hufiec Pracy w Krotoszynie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE