Reklama

Krotoszyn. PTTK zaprasza na rajd ziemniaka i zawody strzeleckie

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. PTTK zaprasza na rajd ziemniaka i zawody strzeleckie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Obie imprezy odbędą się 3 października br. Chętni chcący wziąć w nich udział mają tylko kilka dni na zapisanie się.

Zadaniem XXIX Rodzinnego Rajdu „PIECZENIE ZIEMNIAKA” jest propagowanie uprawiania turystyki rodzinnej wielopokoleniowej, popularyzacja idei ochrony środowiska naturalnego oraz form czynnego wypoczynku.

W rajdzie mogą brać udział rodziny, turyści indywidualni, drużyny zgłaszane przez szkoły i organizacje społeczne. Młodzież szkolna może uczestniczyć w Rajdzie pod opieką wychowawców lub opiekunów. Zgłoszenia grup szkolnych winny mieć akceptację (pieczątkę i podpis) dyrekcji szkoły.

 

Uczestnicy rajdu mają do wyboru dwie trasy – pieszą i rowerową. Pierwsza o długości około 4 km i biegnie sprzed budynku krotoszyńskiego muzeum i kończy się na strzelnicy Bractwa Kurkowego. Z kolei rowerowa ma swój początek na Małym Rynku przez ulicę Konarzewską, Konarzew (ul. Szczerkowska, Świerkowa, Baszkowska, Śliwkowa), Zduny (ul. Kopernika, Masłowskiego, pl. Skargi, Sulmierzycka), Ujazd, Chachalnię, aż do strzelnicy Bractwa Kurkowego (meta) - zachęcają organizatorzy.

 

Na mecie rajdu przeprowadzone zostaną liczne konkursy m.in. VIII edycja Przeglądu Piosenki Turystycznej i Biwakowej „Krotoszyńskie Trele”, sadzenia i zbierania ziemniaków czy rodzinny.

Zgłoszenia i wpisowe przyjmuje Biuro Zarządu Oddziału PTTK Krotoszyn, Mały Rynek 1 (tel. 62 725-26-15) w terminie do dnia 29.09.2020r. Wpisowe członkowie PTTK z opłaconą składką (9 zł) a pozostali uczestnicy (12 zł). Opiekunowie grup młodzieżowych liczących ponad 5 uczestników - bezpłatnie - 1 opiekun na 10 uczestników.

 

 

Z kolei VIII Młodzieżowy Turniej Strzelecki, który również odbędzie się 3 października skierowany jest do uczniów klas 7 - 8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Zawody odbędą się w kategorii strzelań indywidualnych, jak i drużynowych (zespoły 3-osobowe). Udział w turnieju jest bezpłatny. Drużynę oraz strzelców indywidualnych zgłaszamy na piśmie (potwierdzonym przez dyrekcję szkoły) do Biura Oddziału PTTK przy ul. Mały Rynek 1 (budynek Muzeum) do 30.09.2020.

 

Foto: archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE