Reklama

Krotoszyn. Protesty zostają odwieszone. Kobiety znów wyjdą na ulice [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Protesty zostają odwieszone. Kobiety znów wyjdą na ulice [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Organizatorki protestów kobiet w Krotoszynie postanowiły zorganizować kolejne spotkanie przed krotoszyńskim ratuszem.

[AKTUALIZACJA]

Protest kobiet w Krotoszynie odbędzie się jednak we wtorek, 24 listopada a nie, jak wcześniej zapowiadano,  w czwartek, 19 listopada. Godzina pozostaje bez zmian - o 18:00 pod krotoszyńskim ratuszem. 

-  Zostałyśmy zmuszone do zmiany daty ze względu na nagłe poważne problemy rodzinne jednej z nas. Od początku organizowałyśmy nasze spacery razem, chcemy kontynuować tę formę. Prosimy o uszanowanie decyzji, na którą wpłynęły niezależne od nas czynniki. Zrobiłyśmy to z bólem serca, lecz z konieczności. Bądźcie wszyscy zdrowi i do zobaczenia we wtorek! - informują organizatorki protestu kobiet w Krotoszynie. 

--------------------------------------

Ostatni protest kobiet w Krotoszynie odbył się w 4 listopada. Frekwencja – biorąc pod uwagę wcześniejsze protesty krotoszynianek – była słaba. Na krotoszyńskim rynku spotkało jedynie kilkadziesiąt osób.

 

Chcę z tego miejsca powiedzieć, żebyście się nie bali. Bo też pewnie to, że dziś jest mniejsza grupa osób, jest spowodowane strachem. Rozmawiałam z innymi i wiem, że po prostu się boją. Boją się tego, że jest nagonka na nich, że wszyscy ich hejtują, że wszyscy im grożą – apelowała podczas strajku jedna z organizatorek.

 

ZAWIESZENIE PROTESTÓW KOBIET W KROTOSZYNIE

Kilka dni później organizatorki krotoszyńskich protestów kobiet zdecydowały jednak, że strajki w Krotoszynie zostają zawieszone.

Taki ruch spowodowany jest obecną sytuacją epidemiologiczną w naszym regionie i kraju. Dostałyśmy wiele wiadomości i próśb z zewnątrz o wstrzymanie swoich działań dla dobra ogółu, a my w przeciwieństwie do partii rządzącej słuchamy tego, co mówią do nas obywatele. Odkładamy na bok nasze własne przemyślenia dotyczące COVID-19, czy jest czy go nie ma. Chcemy przede wszystkim WASZEGO bezpieczeństwa – tłumaczyły organizatorki protestów kobiet w Krotoszynie.

Podkreślały jednak, że nadal – gdy będzie taka konieczność – znów wyjdą na ulice.

Nie poddajemy się, nie składamy parasolek i w dalszym ciągu każdego dnia obserwujemy jak będzie rozwijać się sytuacja. Pozostajemy gotowe do ponownego wyjścia na ulicę i walki o nasze prawa, jeśli tylko rządzący licząc na nasze zmęczenie sytuacją postanowią ww. wyrok opublikować lub nawet posunąć się dalej. Was wszystkich także bardzo prosimy o czujność, podchodzenie z dużym dystansem do tego co mówią przedstawiciele pis i pełną mobilizacje w zależności od rozwoju sytuacji – wskazywały w oświadczeniu.

 

W CZWARTEK KOLEJNY PROTEST KOBIET W KROTOSZYNIE

Teraz postanowiły wznowić protesty kobiet w Krotoszynie. I na czwartek, 19 listopada zapowiedziały kolejny. Kobiety i wspierający je mężczyźni spotkają się 19 listopada o godzinie 18:00 pod krotoszyńskim ratuszem. Co sprawiło, że organizatorki krotoszyńskich protestów kobiet zmieniły zdanie i znów nawołują, by ludzie wyszli na ulice?

To są protesty społeczne, protesty oddolne. Nie ma tu hierarchii, jesteśmy w tym razem. To kiedy, gdzie i w jaki sposob demonstrujemy, to nasz wybór i wolna wola, a prawo do wolności organizowania i uczestniczenia w pokojowych zgromadzeniach jest gwarantowane w Konstytucji. Żyjemy w Polsce, mamy obywatelskie prawo do pokojowego protestowania i będziemy z niego korzystać tak długo, aż zostaniemy usłyszane – podkreślają organizatorki protestów kobiet w Krotoszynie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE