Reklama

Krotoszyn. Proboszcz zrezygnował. Będzie dwóch nowych wikariuszy

Opublikowano: 27 lipca 2021 13:48
Autor: | Zdjęcie: Parafia św. Ap. Piotra i Pawła w Krotoszynie

Krotoszyn. Proboszcz zrezygnował. Będzie dwóch nowych wikariuszy - Zdjęcie główne

Ks. Grzegorz Jóźwicki, po dwóch latach spędzonych w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Krotoszynie złożył rezygnację. | foto Parafia św. Ap. Piotra i Pawła w Krotoszynie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiadomość o rezygnacji proboszcza parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Krotoszynie – ks. Grzegorza Jóźwickiego – była ogromnym zaskoczeniem dla parafian. Dodatkowo z parafii odchodzą także obaj wikariusze. Co się stało?

Reklama

Na początku czerwca kuria kaliska – jak co roku – ogłosiła zmiany personalne w diecezji kaliskiej dotyczące proboszczów i administratorów parafii. Później poinformowano o zmianach dotyczących wikariuszy. 

Wynikało z nich, że z parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Krotoszynie odejdzie jeden wikariusz – ks. Krzysztof Raj. Został on mianowany wikariuszem parafii św. Stanisława w Ostrowie Wlkp. W jego miejsce natomiast przyjdzie ks. Piotr Marciniszyn, dotychczasowy wikariusz parafii Świętej Rodziny w Kaliszu.

Krotoszyn. Pożegnanie ks. Krzysztofa Raja

Na początku lipca ks. Krzysztof Raj pożegnał się z parafianami podczas mszy świętej. Podziękował za 5 lat spędzonych w parafii, wspominał początki swojej posługi w Krotoszynie i księdza Dariusza Kowalka – tragicznie zmarłego byłego proboszcza parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Krotoszynie

Parafianie pożegnali księdza Raja i przygotowywali się na przyjście nowego wikariusza. Nikt jednak nie spodziewał się, że to nie koniec zmian. 

Krotoszyn. Proboszcz złożył rezygnację

18 lipca – podczas mszy świętej wierni usłyszeli, że proboszcz Grzegorz Jóźwicki rezygnuje z funkcji, a drugi wikariusz – ks. Artur Kułton – także odchodzi z parafii. Wiadomość ta zszokowała wszystkich. 

Nikt się tego nie spodziewał. Ksiądz Grzegorz jest z nami tylko dwa lata, przyszedł po śmierci księdza Darka. Nic wcześniej nie mówił, więc każdy był zaskoczony. Raczej się przecież nie zdarza, żeby proboszcz sam rezygnował – mówi parafianka. 

Krotoszyn. Wikariusz zostaje przeniesiony

Zaskoczeniem jest także przeniesienie drugiego wikariusza. 

Zawsze w parafii dwóch wikariuszy było, a teraz będzie tylko jeden. To dziwne. Nie rozumiemy tej decyzji – wskazuje mieszkanka Krotoszyna. 

 

W ostatnią niedzielę - 25 lipca - okazało się jednak, że parafia będzie miała dwóch wikariuszy.  Na mszy świętej poinformowano wiernych, że do parafii dołączy ks. Łukasz Kocaj, który do czerwca 2019 r. służył w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Zdunach, a następnie przeszedł na urlop. 

 

Ks. Grzegorz Jóźwicki, który złożył rezygnację z funkcji proboszcza parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Krotoszynie i od 1 sierpnia obejmie funkcję proboszcza parafii Piątek Wielki – w powiecie kaliskim, w gminie Stawiszyn. 

Natomiast ks. Artur Kułton obejmie funkcję proboszcza parafii Borzęciczki (gmina Koźmin Wlkp.).

[AKTUALIZACJA]

W ostatnią niedzielę - 25 lipca - okazało się jednak, że parafia będzie miała dwóch wikariuszy.  Na mszy świętej poinformowano wiernych, że do parafii dołączy ks. Łukasz Kocaj, który do czerwca 2019 r. służył w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Zdunach, a następnie przeszedł na urlop. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 dni temu | ocena +0 / -0

  PArafian

  Być może Borzeciczki dostana w końcu lepszego księdza, a nie takiego co urzędował z parafianka, która ma męża i dzieci. Oby w końcu było lepiej, ostatnie dwa lata za władzy poprzedniego proboszcza były straszne

 • 13 dni temu | ocena +4 / -2

  Franek Ten sam

  Ciekawe czy prywatne szkolenia na strzelnicy z zamężnymi kobietami tez przeniosą na nowa parafię. Proboszcz lubi szkolić kobiety na strzelnicy.

  • 5 dni temu | ocena +2 / -0

   Rogacz

   Twoją też szkolił? 😂

 • 14 dni temu | ocena +3 / -1

  Janusz

  To Polska naprawdę niech się zabiorą księża do roboty bo to wstyd co się dzieje śmieje się cały świat Polska to Afryka dzika ludzie cięzko pracują a oni....tragedia wielki czas i podatek od kościoła jak wszędzie ....

 • 14 dni temu | ocena +2 / -3

  Marian

  Brak słów - ale coś się rozpiera i pęka. Wynika, że mogą to być ludzkie krotoszyńskie zgryzoty. Krotoszyn nie może szczycić się honorem bo go plami a obarczanie złem ( nawet w kościele ) bez powodu inne osoby to taktyka krotoszynian. Tak z tego wynika.