Reklama

Krotoszyn. Prezes PGKiM trafił do aresztu. Czy wpłynie to na podwyżki czynszów i opłat?

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Prezes PGKiM trafił do aresztu. Czy wpłynie to na podwyżki czynszów i opłat? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Marcin J. prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie został zatrzymany i usłyszał prokuratorskie zarzuty. Śledczy zatrzymali także dwie inne osoby. A mieszkańcy Krotoszyna zastanawiają się, czy sytuacja w PGKiM wpłynie na ceny najmu lokali i opłaty za media.

We wtorek, 13 października Marcin J. i dwie inne osoby – urzędnik i przedsiębiorca – zostali zatrzymani przez policjantów, na polecenie prokuratora Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu.

 

ZARZUTY I ARESZT DLA PREZESA PGKIM KROTOSZYN

Po przesłuchaniu usłyszeli prokuratorskie zarzuty.

Wśród zatrzymanych są dwie osoby pełniące funkcje publiczne oraz jeden przedsiębiorca. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty o charakterze korupcyjnym – wskazywał wówczas prokurator Karol Borchólski z działu prasowego Prokuratury Krajowej.

Marcin J. i drugi urzędnik usłyszeli zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za rozstrzyganie przetargów na korzyść przedsiębiorcy. Przedsiębiorca natomiast usłyszał zarzut wręczania korzyści majątkowych.

Prokurator Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu przedstawił dwóm urzędnikom zarzuty żądania oraz przyjmowania korzyści majątkowych w łącznej wysokości 162 tysięcy złotych jednemu z nich oraz w łącznej wysokości 130 tysięcy złotych drugiemu, w zamian za korzystne dla przedsiębiorcy rozstrzyganie przetargów, kwalifikowane z art. 228 par. 3 kodeksu karnego oraz 228 par. 4 kodeksu karnego. Natomiast zatrzymany przedsiębiorca usłyszał zarzuty wręczenia korzyści majątkowych urzędnikom kwalifikowane z art. 229 par. 1 k.k. - wyliczał prokurator Karol Borchólski.

Prezes PGKiM w Krotoszynie, pełniący jednocześnie funkcję radnego powiatowego oraz drugi urzędnik trafili do aresztu na okres 3 miesięcy. Natomiast wobec przedsiębiorcy zastosowano poręczenie majątkowe w kwocie 30 tys. zł, dozór policji i zakaz opuszczania kraju.

 

ZATRZYMANIE PREZESA PGKiM KROTOSZYN WPŁYNIE NA WYSOKOŚĆ CZYNSZÓW?

Część mieszkańców Krotoszyna obawia się, że sytuacja związana z zatrzymaniem prezesa PGKiM Krotoszyn odbije się na ich portfelach. Pani Anna zwróciła się do burmistrza Krotoszyna Franciszka Marszałka z pytaniem o to, czy wzrosną opłaty za wynajem lokali i media.

Szanowny Panie Burmistrzu, czy w związku z zatrzymaniami w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, mieszkańcy miasta mogą się spodziewać w najbliższym czasie podwyżek czynszów i wzrostu opłat za media. Jeśli tak, to czy planowany jest protest przeciwko ostatnim zatrzymaniom lub czy petycja o oswobodzenie zatrzymanych zostanie przedłożona w prokuraturze? - dopytuje mieszkanka Krotoszyna.

Burmistrz Krotoszyna podkreśla, że zatrzymanie prezesa PGKiM i zmienia sytuacji w przedsiębiorstwie i nie wpływa na podwyższenie opłat.

Szanowna Pani, zatrzymania do jakich doszło wśród pracowników Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. nie utrudniają ani nie zmieniają jej bieżącej działalności. Nie mają także żadnego wpływu na wprowadzenie ewentualnych podwyżek. W chwili obecnej czekam na ustalenia jakie poczynią w tej sprawie niezależne organy – wskazuje Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE