Reklama

Krotoszyn. Planują rewitalizację Promenady. Wytną 22 drzewa i zasadzą nowe

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Piotr Barański/UM Krotoszyn

Krotoszyn. Planują rewitalizację Promenady. Wytną 22 drzewa i zasadzą nowe - Zdjęcie główne

foto Piotr Barański/UM Krotoszyn

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Promenada w Krotoszynie ma zostać zrewitalizowana. Władze miasta pozyskały na ten cel pożyczkę z programu Jessica 2. Jak na razie planowana jest wycinka 22 drzew na tym odcinku. W ich miejscu zostaną zasadzone nowe.

Krotoszyńska Promenada przejdzie rewitalizację. W ramach zadania planowana jest m.in. budowa ścieżek spacerowych, montaż małej architektury, przebudowa sieci kanalizacyjnej i przebudowa oraz rozbudowa istniejącego oświetlenia terenu. Na Promendadzie przebudowany i rozbudowany zostanie także ciąg pieszo-rowerowy. 

Polegać będzie to na zmianie szerokości ciągu pieszo-rowerowego oraz graficznym wydzieleniu ścieżki pieszej (kolor szary) i rowerowej (kolor zielony w obszarze wpisanym do rejestru zabytków i kolor czerwony na pozostałym odcinku ścieżki) - wskazuje Anna Krzywonos, inspektor Wydziału Inwestycji i Rozwoju w krotoszyńskim urzędzie miejskim.

Rewitalizacja krotoszyńskiej Promenady przewiduje także wycinkę drzew kolidujących z projektowanym ciągiem pieszo-rowerowym. Władze Krotoszyna zapowiadają jednak, że w miejsce wyciętych drzew zasadzone będą nowe. 

Na obszarze prowadzonych prac jest kilkaset drzew, spośród których wyciętych na całej długości promenady zostanie 22. W ich miejsce zostanie zasadzonych aż 120 drzew co nie tylko zrekompensuje, ale znacząco zwiększy i urozmaici tereny zielone przy promenadzie - podkreślają władze Krotoszyna. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy