Reklama

Krotoszyn. Otwarcie ronda mjr Władysława Nawrockiego [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Otwarcie ronda mjr Władysława Nawrockiego [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rondo u zbiegu ulic Łąkowej i Jasnej w Krotoszynie, imieniem bohatera wojennego mjr Władysława Nawrockiego, nazwane zostało już w 2016r. Teraz odbyło się jego uroczyste otwarcie.

Uroczyste otwarcie i poświęcenie ronda mjr Władysława Nawrockiego a także odsłonięcie tablicy upamiętniającej losy bohatera wojennego, dokonało się w niedzielne popołudnie (22 września). Uroczystości poprowadził Piotr Mikołajczyk, dyrektor Muzeum Regionalnego im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie. Zaś w uroczystościach poza licznym gronem członków, bliższej i dalszej rodziny majora Nawrockiego, udział wzięli m. in. Franciszek Marszałek (burmistrz Krotoszyna), Anna Sikora (przewodnicząca rady miejskiej w Krotoszynie), Paweł Radojewski (wicestarosta krotoszyński) oraz przedstawicielka wojewody wielkopolskiego, Maria Grzyczka. Pamięć poległego upamiętniła salwą honorową wojskowa asysta 16 Batalionu Remontu Lotnisk z Jarocina pod dowództwem ppor. Adama Smolińskiego.

 

Głównym inicjatorem nadania imienia rondu mjr Władysława Nawrockiego, był wnuk kuzyna majora ppłk Krzysztof Feliks Nawrocki, który przyznaje, że to ogromne święto i nobilitacja dla całej rodziny.

 

Myślę, że przeżycie i wrażenie dla wszystkich członków rodziny było ogromne. Było widać wzruszenie wielu osób, bo takie uroczystości, utrwalające pamięć bohatera, zdarzają się raz na setki lat i zawsze jest to ogromne przeżycie – przyznaje ppłk Krzysztof Feliks Nawrocki.

 

Jednocześnie podkreśla, że to wydarzenie nie miałoby miejsca, gdyby nie zaangażowanie wielu osób m. in. krotoszyńskich samorządowców czy historyków, a także młodzieży.

 

To właśnie młodym ludziom chciałbym przede wszystkim podziękować m. in. Łukaszowi Cichemu, Krzysztofowi Kubikowi czy Michałowi Kobuszyńskiemu, którzy bardzo mi pomogli i przez cały czas wspierali. W pierwszej wersji, właśnie ta młodzież, której przecież czas się nie kończy i tylko z pewnej nostalgii czy refleksji popierają pewne sprawy, natomiast widzą je w innym świetle co cieszy, mieli pierwotnie pomysł na stworzenie trasy rowerowej imieniem majora Władysława Nawrockiego, ale ostatecznie powstało rondo. Nie mogę w tym miejscu nie wspomnieć także o Piotrze Mikołajczyku, Sylwii Nawrockiej czy Grzegorzy Niedbale – mówi ppłk Krzysztof Feliks Nawrocki.

 

Foto: UMiG Krotoszyn

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE