Reklama

Krotoszyn – Ostrów. Mimo czerwonej strefy – ścisk w autobusie. Rodzice alarmują!

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn – Ostrów. Mimo czerwonej strefy – ścisk w autobusie. Rodzice alarmują! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rodzice dzieci dojeżdżających autobusem linii K do szkół w Ostrowie Wielkopolskim są zbulwersowani. Autobus, który przewozi dzieci jest przepełniony, a podróżni niejednokrotnie stoją w ścisku.

Autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Krotoszynie kursujące pomiędzy Krotoszynem a Ostrowem Wielkopolskim (Linia K) są przepełnione – alarmują mieszkańcy Krotoszyna.

Problem dotyczy głównie godzin porannych, kiedy młodzi mieszkańcy Krotoszyna dojeżdżają do szkół w Ostrowie Wlkp. i godzin popołudniowych – gdy wracają do domu.

Jestem tym przerażona. Powiat krotoszyński jest w czerwonej strefie, obowiązują obostrzenia o limicie pasażerów, a w tym autobusie dzieciaki i pasażerowie praktycznie stoją na sobie. Ścisk taki, że szpilki nie da się wcisnąć – alarmuje krotoszynianka, której córka codziennie podróżuje autobusem linii K.

Uwagę na nadliczbową ilość pasażerów podróżujących komunikacją miejską zwrócili też inni rodzice. I zadzwonili w tej sprawie do Miejskiego Zakładu Komunikacji w Krotoszynie.

Chcieliśmy, żeby MZK podstawiło dodatkowy autobus, żeby dzieci mogły bezpiecznie podróżować. W końcu wszyscy mówią o obostrzeniach i konieczności zachowania dystansu. W MZK powiedziano nam jednak, że nic z tym nie zrobią, a dzieci jak nie chcą to nie muszą jeździć. To skandal – bulwersuje się grupa niezadowolonych rodziców.

 

PREZES MZK KROTOSZYN NIE MIAŁ ŻADNYCH SYGNAŁÓW

Sami więc skontaktowaliśmy się z Miejskim Zakładem Komunikacji w Krotoszynie, by wyjaśnić tę sprawę. Wiesław Gałęski, prezes MZK w Krotoszynie twierdzi jednak, że do tej pory nie dostawał żadnych niepokojących sygnałów na temat zbyt dużej liczby pasażerów na linii K.

Pierwsze od pani słyszę. Mało tego, linią K rano dojeżdża do Ostrowa syn pani wiceprezes i nie skarżył mamie, że autobus jest przepełniony – mówi Wiesław Gałęski.

I podkreśla, że sygnały o dużym zainteresowaniu podróżnych miał np. na liniach 1 i 6, gdzie podstawiono dodatkowe autobusy.

W ramach możliwości technicznych i osobowych podsyłamy dodatkowe autobusy w tych godzinach, gdy dzieci dojeżdżają do szkół ponadpodstawowych – mówi Wiesław Gałęski.

 

PRZEPEŁNIONY AUTOBUS NA TRASIE KROTOSZYN - OSTRÓW. ZDJĘCIA

Prezesa MZK Krotoszyn nie przekonują także zdjęcia z wnętrza autobusu, które otrzymaliśmy od czytelników.

Zdjęcia to ja mogę zrobić kiedykolwiek i zależy jak ujmę – jak ujmę przy drzwiach pasażerów, to to zdjęcie wyjdzie, jak wyjdzie. Zdjęcie było można zrobić rok temu i odświeżyć – podkreśla Wiesław Gałęski.

 

Obiecuje jednak, że sprawdzi jak wygląda sytuacja na trasie Krotoszyn – Ostrów Wlkp. Z góry zaznacza jednak, że MZK raczej nie będzie w stanie podstawić dodatkowego autobusu.

Przyjrzymy się tej sprawie. Jednak niewiele możemy zrobić, bo w godzinach 7 – 8 jest szczyt dowozów szkolnych i po prostu nie mamy już rezerw osobowych i technicznych. Jedynie co możemy to wypraszać pasażerów i odmawiać przejazdu do linii Biadek. Bo od Biadek jest już żółta strefa i inne normy przewozów są – wskazuje prezes MZK Krotoszyn.

 

 

Obostrzenia dotyczące transportu zbiorowego:

STREFA ŻÓŁTA:

Obecnie pojazdem można przewozić tyle osób, ile wynosi:

a) 100% liczby miejsc siedzących albo

b) 50% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno-ruchowej dla danego typu środka transportu albo pojazdu, przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych.

Obowiązek zakrywania ust i nosa.

 

50% liczby miejsc siedzących albo 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno-ruchowej dla danego typu środka transportu albo pojazdu przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych – przewozy lokalne w ramach obszaru czerwonego.

Obowiązek zakrywania ust i nosa.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE