Reklama

Krotoszyn. Ostatni dzwonek, by zdobyć zawód pielęgniarki

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Ostatni dzwonek, by zdobyć zawód pielęgniarki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rekrutacja na studnia pielęgniarskie przedłużona do końca października. Nie czekaj i zapisz się na studia w krotoszyńskiej filii PWSZ w Gnieźnie.

Drugą turę rekrutacji na 3-letnie bezpłatne studia stacjonarne w zawodzie pielęgniarki, w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gnieźnie, filia w Krotoszynie wydłużono do 30 października br.

3-letnie studia licencjackie na PWSZ, są szansą na zdobycie wiedzy i umiejętności w jednym z najbardziej aktualnie poszukiwanych na rynku pracy zawodów jakim jest - pielęgniarka. Kształcenie się w PWSZ daje możliwość uczestnictwa m.in. w dodatkowych i certyfikowanych kursach, podnoszących jego kwalifikacje zawodowe, a w ramach Programu Erasmus+, może skorzystać z praktyk zagranicznych.

Gnieźnieńska uczelnia, kształci nowy personel pielęgniarski w murach popularnej krotoszyńskiej „ceramy”. Zapewnia studentom pielęgniarstwa bardzo dobre warunki do nauki zawodu. Pracownie do nauki praktycznej są odpowiednio przygotowane i wyposażone. Sama adaptacja pomieszczeń a więc remont i wyposażenie m. in. w umeblowanie, kosztowało samorząd powiatu krotoszyńskiego około 200 tys. zł. Zaś o wyposażenie stricte przygotowujące do zawodu m. in. fantomy, zadbała już gnieźnieńska uczelnia.

 

Studenci najpierw uczą się na fantomach tak, aby później idąc na zajęcia praktyczne na drugim roku, w warunkach już szpitalnych, nie popełniać błędów. Fantomy są to najdroższe elementy studiów pielęgniarskich. Na wyposażeniu mamy te niskiej wierności. Natomiast fantomy wysokiej wierności będą niebawem dostępne na uczelni w Gnieźnie, a krotoszyńscy studenci będą do tamtejszej pracowni symulacji również jeździć na zajęcia – zapewniała podczas uruchomienia procesu rekrutacji w sierpniu br. dr Katarzyna Plagens-Rotman, dyrektor gnieźnieńskiej filii uczelni PWSZ w Krotoszynie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE