Reklama

Krotoszyn. Odpady biodegradowalne należy zbierać luzem !

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Odpady biodegradowalne należy zbierać luzem ! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z takim apelem do mieszkańców wystąpił Związek Międzygminny „EKO SIÓDEMKA”, zajmujący się gospodarką odpadami na terenie Krotoszyna, Zdun, Kobylina, Sulmierzyc i Cieszkowa.

Komunikat związany jest z faktem, iż coraz częściej w pojemnikach na bioodpady, znajdują się m. in. tworzywa sztuczne. Chodzi np. o worki foliowe, które wypełnione są trawą, chwastami czy gałęziami. Dlatego „EKO SIÓDEMKA” zwraca się do mieszkańców z apelem, aby odpady biodegradowalne były zbierane w pojemnikach luzem, bez opakowań wykonanych np. z tworzyw sztucznych.

 

W przypadku, gdy podczas weryfikacji dostarczonych odpadów przez instalację komunalną, w transporcie odpadów biodegradowalnych znajdą się odpady inne niż biodegradowalne (np. opakowania z tworzyw) to całość zostaje zaklasyfikowana pod innym kodem odpadów, co w konsekwencji wiążę się z wyższymi opłatami za zagospodarowanie. Wyższa opłata przedkłada się na wyższe koszty systemu gospodarowania odpadami, a w konsekwencji ma wpływ na wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, którą uiszczają właściciele nieruchomości – przestrzega w komunikacie „EKO SIÓDEMKA”.

 

Przeczytaj także:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE