Reklama

Krotoszyn. Nowy mammograf w szpitalu [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Nowy mammograf w szpitalu [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szpital w Krotoszynie wzbogacił się o nowy mammograf . Do tej pory lecznica korzystała z 11-letniego, wysłużonego już aparatu.

Nowy mammograf, który trafił do szpitala w Krotoszynie kosztował 631.012,68 zł. Większość tej kwoty – 600 tys. zł – pochodziło z Ministerstwa Zdrowia.

 

SPZOZ w Krotoszynie wziął udział w ogłoszonym konkursie ofert na wybór realizatorów zadania Narodowej Strategii Onkologicznej pn. „Zakup aparatury diagnostycznej dla wczesnego wykrywania nowotworów – mammografy w 2020 r.” gdzie jednym z ocenianych kryteriów była m.in. dotychczasowa jakość prowadzonych badań. Głównym celem tego zadania jest wymiana wyeksploatowanych mammografów analogowych i ucyfrowionych, służących do diagnostyki chorób nowotworowych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą na nowe aparaty cyfrowe z możliwością ich przyszłościowej rozbudowy o dodatkowe funkcje. Aparaty takie dedykowane są pracowniom stacjonarnym. Zakup mammografów cyfrowych realizowany jest z funduszy Ministerstwa Zdrowia. – wskazuje Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy krotoszyńskiego szpitala.

 

Nowy aparat rozpocznie pracę w grudniu, w Pracowni Mammograficznej znajdującej się w budynku przy ul. Bolewskiego 4-8 w Krotoszynie. 

 

Pozyskanie nowego sprzętu pozwoli na dalsze prowadzenie najnowocześniejszej diagnostyki przy wykrywaniu zmian chorobowych w piersiach – podkreśla Sławomir Pałasz.

Zdjęcia: SP ZOZ Krotoszyn

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE