Reklama

Reklama

Krotoszyn. Nowa dyrektorka KOK-u.

Opublikowano: czw, 5 mar 2020 08:49
Autor:

Krotoszyn. Nowa dyrektorka KOK-u. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po latach pracy w Krotoszyńskim Ośrodku Kultury, Wojciech Szuniewicz, zrezygnował z funkcji dyrektora. Właśnie poznaliśmy nazwisko jego następczyni.

Reklama

Krotoszyn. Nowa dyrektorka KOK-u.

Wojciech Szuniewicz przez ponad 30 lat był związany z krotoszyńską kulturą. To jego starania zmieniły 3-dniowe Dni Krotoszyna w Więc Wiec, czyli trwające przez całe lato weekendowe koncerty na krotoszyńskim Rynku. Dzięki Szuniewiczowi w Krotoszynie wielokrotnie gościły takie imprezy jak:  Buskerbus, Wratislavia Cantans czy Teatr Polska. Tutaj możecie przeczytać wywiad, jaki przed kilkoma tygodniami opublikowaliśmy z odchodzącym dyrektorem. 

Krotoszyn. Nowa dyrektorka KOK-u.

Skoro dotychczasowy szef odchodzi konieczne było ogłoszenie konkursu na jego następcę. Do tej rywalizacji zgłosiły się 4 osoby: Małgorzata Godorowska z Krotoszyna – nauczycielka muzyki i logopedii, Joanna Jarocka z Nowego Folwarku – radna i szefowa Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw, Mariusz Ossowski ze Smoszewa – dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Pogorzeli oraz Beata Ulbrych z Krotoszyna – szefowa miejscowej galerii Refektarz.

Krotoszyn. Nowa dyrektorka KOK-u.

Wynik konkursu poznaliśmy wczoraj po południu. Nową szefową KOK-u została Joanna Jarocka.

Jak czytamy w wyniku postępowania konkursowego: kandydat spełnił wszystkie wymagania formalne, posiada kwalifikację i wiedzę niezbędną do pracy na stanowisku dyrektora Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury w Krotoszynie. Osiągnął dobre wyniki w postępowaniu rekrutacyjnym wykazując się wiedzą z zakresu funkcjonowania i kierowania samorządową instytucją kultury, jak również z zakresu obowiązujących przepisów i umiejętności ich stosowania.

Krotoszyn. Nowa dyrektorka KOK-u.

Od strony formalnej natomiast Jarocka będzie musiała zrezygnować z funkcji radnej gminnej oraz z szefowania Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw.  Jarocka do krotoszyńskiej rady miejskiej startowała z list Polskiego Stronnictwa Ludowego. Weszła do niej po tym, jak z mandatu zrezygnował wybrany na burmistrza Krotoszyna w tym samym okręgu, Franciszek Marszałek. Miejsce Joanny Jarockiej w radzie zajmie teraz kolejna osoba -  Jolanta Podziemska, otrzymała ona 48 głosów w wyborach.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.