Reklama

Krotoszyn. Nie żyje ks. prałat Kazimierz Ciszewicz, były proboszcz fary

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Nie żyje ks. prałat Kazimierz Ciszewicz, były proboszcz fary - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W wieku 90 lat zmarł ks. prałat Kazimierz Ciszewicz, wieloletni proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie. Zmarł z powodu koronawirusa.

Ksiądz Kazimierz Ciszewicz urodził się w Strzelcach Wielkich koło Gostynia w 1930 roku. W wieku 27 lat przyjął święcenia kapłańskie, a mszę prymicyjną odprawił 2 czerwca 1957 roku w swojej rodzinnej parafii w kościele pw. św. Marcina Biskupa w Strzelcach Wielkich.

 

Na początku swojej posługi był wikariuszem w Dolsku, a później w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie po 12 latach otrzymał zadanie stworzenia nowej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

W 1982 roku ks. Kazimierz Ciszewicz trafił do Krotoszyna, gdzie objął funkcję proboszcza parafii pw. św. Jana Chrzciciela. Pełnił tę funkcję przez 22 lata. W czasach, gdy był proboszczem w krotoszyńskiej farze zadbał o wybudowanie na fundamentach wcześniejszej plebanii przy ul. Farnej 10 w Krotoszynie nowego domu parafialnego, odnowienie głównego ołtarza oraz stworzenie w bocznej kaplicy całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

W 2004 roku ks. Kazimierz Ciszewicz przeszedł na emeryturę, jednak nadal był związany z krotoszyńską farą. W 2014 roku otrzymał nominację na prałata.

 

W 2019 roku zamieszkał w domu księży emerytów.

 

Ciesząc się, na miarę swoich lat, dobrym zdrowiem, na wskutek zarażenia koronawirusem, po krótkim pobycie w szpitalu w Ostrowie Wlkp., 18 listopada 2020 roku w godzinach wieczornych odszedł do Domu Ojca – czytamy na stronie krotoszyńskiej fary.

 

Zdjęcia: Fara Krotoszyn

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE