Reklama

Krotoszyn. Młodzi strażacy ćwiczyli nad wodą [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Młodzi strażacy ćwiczyli nad wodą [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Strażacy z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Ochotniczej Straży Pożarnej w Krotoszynie wzięli udział w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa wodnego.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Krotoszyn – dzięki uprzejmości Centrum Sportu i Rekreacji Wodnik w Krotoszynie – ćwiczyła na odkrytym basenie przy ulicy Ogrodowskiego w Krotoszynie.

 

Młodzi krotoszyńscy strażacy uczyli się bezpiecznego zachowania nad wodą i zasad niesienia pomocy osobom topiącym się.

 

W Polsce w wypadkach nad wodą ginie średnio 7 osób dziennie. Często brawura i lekkomyślność są powodem tragicznych wydarzeń – podkreślają strażacy z OSP Krotoszyn.

 

Druhowie wskazują również, że dla ratownika największe znaczenie ma czas. Dlatego dzięki szybko i sprawnie przeprowadzonej akcji ratowniczej osoby poszkodowane mają szanse na przeżycie i zminimalizowanie skutków wypadku.

 

Członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, pod nadzorem ratowników OSP Krotoszyn, w praktyce wykorzystywała zdobytą wiedzę teoretyczną. Młodzi strażacy uczyli się, jak bezpiecznie pomóc osobie poszkodowanej nad wodą, jak wyciągnąć na brzeg osobę topiącą się i udzielić jej pierwszej pomocy.

 

 

Zdjęcia: OSP Krotoszyn

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE