Reklama

Krotoszyn. Klimatyzacja w hali widowiskowo – sportowej [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Klimatyzacja w hali widowiskowo – sportowej [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Hala widowiskowo – sportowa przy ulicy Olimpijskiej w Krotoszynie powstała w 2015 roku.

Do dyspozycji uczniów, klubów sportowych i mieszkańców oddano główną salę z pełnowymiarowym boiskiem do piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki, tenisa ziemnego i piłki nożnej halowej. Dodatkowo wyznaczono trzy boiska treningowe. W budynku znajduje się również siłownia, salki – fitness, sportów walki i konferencyjna z zapleczem kuchennym.

 

Samo otwarcie hali widowiskowo – sportowej przy ulicy Olimpijskiej w Krotoszynie odbyło się z wielką pompą.

Życzę aby użytkowanie hali było wielką radością dla każdego członka naszej wspólnoty – mówił wówczas Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna.

 

Od czasu oficjalnego otwarcia hala widowiskowo – sportowa przy ul. Olimpijskiej w Krotoszynie tętni życiem. Korzystają z niej uczniowie, kluby sportowe i odbywa się wiele imprez – od kameralnych po masowe. I choć hala jest jedną z wizytówek miasta, to od czasu otwarcia miała jeden defekt. Brakowało w niej klimatyzacji. Co dało się odczuć zwłaszcza podczas imprez masowych.

 

To jest niedorzeczne. Impreza, setki ludzi i odór spoconych ciał w powietrzu. Tylko czekałem aż co niektórzy zaczną mdleć. Nie dało się wytrzymać – opowiadał nam jeden z uczestników koncertu zespołu „Dżem”, który odbył się w 2019 roku.

 

KLIMATYZACJA W HALI WIDOWISKOWO - SPORTOWEJ

Teraz jednak ma się to zmienić. W hali widowiskowo – sportowej przy ulicy Olimpijskiej w Krotoszynie zamontowano bowiem klimatyzację.

 

Inwestycja kosztowała 350 tys. zł, z czego 150 tys. zł pochodziło z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, a pozostałą część kwoty wyasygnowała gmina – mówi Tomasz Niciejewski, prezes Centrum Sportu i Rekreacji „Wodnik” w Krotoszynie.

Wykonawcą zadania była firma Klimatyzacja i Wentylacja P.H.U. D&B Krzysztof Drygas z Krotoszyna.

W tej chwili pracuje jeden agregat. Klimatyzacja połączona jest w automacie, czyli automatycznie, gdy temperatura na hali będzie rosła, będą dołączały się kolejne segmenty – obrazuje Tomasz Niciejewski.

 

Prezes CSiR „Wodnik” w Krotoszynie podkreśla również, że montaż klimatyzacji nie tylko poprawi komfort użytkowania hali, ale także jej atrakcyjność pod względem wynajmu.

Po zamontowaniu klimatyzacji wzrasta też atrakcyjność hali pod względem wynajmu czy organizowania imprez, kabaretów i koncertów – mówi Tomasz Niciejewski.

 

Nie ukrywa jednak, że montaż klimatyzacji przełoży się na koszty funkcjonowania obiektu, co – w przyszłości – może skutkować zwiększeniem opłat za wynajem hali.

W tej chwili, przez najbliższy miesiąc, będziemy obserwować i kalkulować koszty zużycia energii elektrycznej. W tej chwili nie planujemy zwiększać kosztów wynajmu, ale trzeba się liczyć z tym, że na początku przyszłego roku taka podwyżka może mieć miejsce – zapowiada Tomasz Niciejewski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE