Reklama

Krotoszyn. Jutro kolejny protest kobiet!

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Jutro kolejny protest kobiet! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę o godzinie 18:00 pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości w Krotoszynie odbędzie się protest kobiet przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że aborcia w przypadku ciężkich wad płodu jest niekonstytucyjna.

W piątek (23 października 2020 r.) grupa kilkunastu młodych ludzi – głównie kobiet – spotkała się pod biurem Prawa i Sprawiedliwości w Krotoszynie, by zamanifestować swój sprzeciw wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdza, że aborcja w przypadku ciężkich wad płodu jest niekonstytucyjna.

 

Jest nas mało, bo decyzja o proteście zapadła spontanicznie, więc nie udało się tego nagłośnić. Ale mimo wszystko cieszymy się, że przyszło trochę ludzi – podkreślali uczestnicy protestu.

 

Protest odbił się głośnym echem w powiecie krotoszyńskim. I wiele osób stwierdziło, że gdyby wiedziało, że młodzi ludzie będą protestować pod siedzibą PiS w Krotoszynie, to także by przyszli.

 

Dlatego zapadła decyzja o organizacji kolejnego protestu. Inicjatorem jest Partia Zieloni Wielkopolska Południowa i grupa mieszkanek powiatu krotoszyńskiego.

 

Protest ma odbyć się w niedzielę (25 października 2020 r.) o godzinie 18:00 pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości na rynku w Krotoszynie.

 

Nasze spotkanie będzie realizowane w formie spaceru, aby nikt nie zarzucił nam postępowania, które według niektórych jest niezgodne prawem...Nie poddajemy się spacerujemy. W jedności siła... - podkreślają organizatorzy protestu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE