Reklama

Krotoszyn. Jest nowy komendant straży pożarnej [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości St. bryg. Marek Kalak, który do tej pory pełnił obowiązki komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie został oficjalnie powołany na to stanowisko.

Marek Kalak zaczął pełnić obowiązki komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie 1 maja 2022 roku, po tym jak dotychczasowy komendant - Tomasz Polak - został szefem kaliskich strażaków. 

Nowy komendant krotoszyńskich strażaków

Dziś w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Dariusz Matczak w obecności Zastępców Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Jarosława Zamelczyka i bryg. Roberta Natunewicza wręczył Mariuszowi Kalakowi akt powołania na Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie

Panu komendantowi gratulujemy i życzymy samych sukcesów - podkreśla Tomasz Patryas, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. 

Krotoszyn. Kim jest Marek Kalak?

Marek Kalak urodził się 12 maja 1973 roku w Krotoszynie. W 1994 roku ukończył Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu i rozpoczął służbę zawodową w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie na stanowisku specjalista-ratownik. 

Dwa lata później - w 1996 roku - rozpoczął naukę w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Tytuł inżyniera pożarnictwa na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego uzyskał w 2000 roku, pracując już w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie na stanowisku Kierownik sekcji kwatermistrzowskiej. W 2002 roku rozpoczął, a w 2004 roku zakończył studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. 

Otrzymał w tym czasie awans na stanowisko Naczelnika wydziału kwatermistrzowskiego. W 2014 roku ukończył studia dla kadry kierowniczej PSP na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu o kierunku "Gospodarowanie zasobami" - informuje Tomasz Patryas. 

Marek Kalak od 14 sierpnia 2020 roku zajmował stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Krotoszynie, a 1 maja 2022 roku zaczął pełnić obowiązki komendanta. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy