Reklama

Komendant straży pożarnej w Krotoszynie został szefem innej jednostki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z przejściem od 30 kwietnia na emeryturę dotychczasowego Komendanta Miejskiego PSP w Kaliszu, z dniem 1 maja wielkopolski komendant wojewódzki - nadbryg. Dariusz Matczak powierzył pełnienie obowiązków na stanowisku komendanta miejskiego PSP w Kaliszu bryg. Tomaszowi Polakowi, dotychczasowemu komendantowi powiatowemu PSP w Krotoszynie.

Uroczystość powierzenia obowiązków odbyła się 29 kwietnia w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Tomasz Polak przejmuje obowiązki komendanta miejskiego straży pożarnej w Kaliszu

Pracę w komendzie powiatowej w Krotoszynie Tomasz Polak rozpoczął 1 lutego 2018 r. Powierzono mu wówczas stanowisko zastępcy komendanta powiatowego. W latach 2018 - 2020 brał udział w pracach zespołu Komendanta Głównego PSP do spraw opracowania nowego rozporządzenia MSWiA w sprawie bezpieczeństwa i higieny służby strażaków Państwowej Straży Pożarnej.

Z dniem 12 sierpnia 2020 r. został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie, natomiast od 1 maja 2022 roku zostały mu powierzone obowiązki Komendanta Miejskiego PSP w Kaliszu.

Tomasz Polak ma 41 lat. Zawodową służbę rozpoczął w 1999 roku jako słuchacz - kadet Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Po jej ukończeniu, w 2001 roku, podjął pracę w Komendzie Miejskiej PSP w Szczecinie na stanowisku dowódcy zastępu. Z końcem 2003 r. uzyskał przeniesienie do Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach, gdzie zajmował kolejno stanowiska: st. inspektora w wydziale kadr, organizacji i nadzoru, st. specjalisty ds. bhp i obronnych oraz pełnomocnika ds. ochrony informacji niejawnych.

W latach 2010-2017 służył w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, po czym został skierowany do Komendy Miejskiej PSP w Kaliszu na stanowisko naczelnika wydziału ds. operacyjno-szkoleniowych, a stamtąd do Krotoszyna. 

W międzyczasie podnosił swoje kwalifikacje zawodowe. Jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego. Ukończył także studia magisterskie na Akademii Finansów w Warszawie oraz podyplomowe - m.in. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Dotychczasowy komendant straży w Krotoszynie był niejednokrotnie wyróżniany za wzorowe pełnienie obowiązków służbowych, między innymi Srebrnym i Brązowym Medalem "Z zasługi dla Pożarnictwa" oraz Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę 

Obowiązki komendanta w Krotoszynie ma pełnić dotychczasowy zastępca - bryg. Marek Kalak. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy