Reklama

Krotoszyn. Dziś parkiem zawładną bańki mydlane

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Dziś parkiem zawładną bańki mydlane - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Początek imprezy pn. Festiwalu Baniek Mydlanych o godz. 15.00.

Organizatorzy Festiwalu Baniek Mydlanych, który odbędzie się dziś, w niedzielę (23 sierpnia) w parku miejskim w Krotoszynie, zachęcają do wzięcia udziału w imprezie nie tylko najmłodszych mieszkańców miasta, ale także tych nieco starszych. Będzie okazja przypomnieć sobie dziecięce lata, kiedy to po podwórkach czy blokowiskach biegało się za unoszącymi się na powietrzu mieniącymi się kolorami tęczy, mydlanymi bańkami.

 

Podczas festiwalu atrakcji nie zabraknie. Organizatorzy Festiwalu Baniek Mydlanych przygotowali m.in. mnóstwo płynu oraz akcesoriów do puszczania baniek. Przeprowadzone zostaną liczne bańkowe zabawy i konkursy z nagrodami. Nie zabraknie także kolorowych łakocie oraz dmuchane zamki czy eurobungee. Początek Festiwalu Baniek Mydlanych, który odbędzie się w parku miejskim w Krotoszynie zaplanowano na godzinę 15.00.

Czy wiecie, żę ...

Bańka mydlana to zamknięta, zazwyczaj sferyczna błona wypełniona powietrzem lub innym gazem. Powstaje z mieszaniny wody z mydłem lub detergentem (np. płynem do mycia naczyń), czasami z niewielkim dodatkiem gliceryny utrudniającym parowanie wody (przedłużającym żywotność bańki). Natomiast tęczowe barwy bańki mydlanej powstają w wyniku zjawiska iryzacji. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE