Reklama

Krotoszyn. Dziś możesz pozbyć się śmieci. Otwierają punkt odbioru

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Dziś możesz pozbyć się śmieci. Otwierają punkt odbioru - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wszystkie Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie działania Międzygminnego Związku Eko Siódemka są zamknięte. Gdzie w takim razie mieszkańcy Krotoszyna, Kobylina, Zdun, Sulmierzyc i Cieszkowa mogą wywozić odpady problemowe?

Na terenie gmin należących do Międzygminnego Związku Eko Siódemka - Krotoszyn, Zduny, Kobylin, Sulmierzyce i Cieszków - nie działa żaden Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Nie ma więc stałego miejsca, do którego można dostarczać odpady wielkogabarytowe i problemowe - jak stare meble czy elektronikę. Co więc zrobić ze śmieciami? 

PSZOK-i w powiecie krotoszyńskim

W ostatnich miesiącach na terenie Eko - Siódemki (Krotoszyn, Zduny, Kobylin, Sulmierzyce i Cieszków) czynny był jedynie jeden Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – ten znajdujący się w Rzemiechowie, w gminie Kobylin. 

W październiku 2020 roku zamknięty został PSZOK przy ulicy Ceglarskiej w Krotoszynie. Od tego czasu mieszkańcy gmin Krotoszyn, Zduny, Kobylin, Cieszków i Sulmierzyce mogli korzystać jedynie z punktu znajdującego się w Rzemiechowie. Cały czas trwają bowiem prace związane z budową Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sulmierzycach, Zdunach i w Krotoszynie przy ulicy Ceglarskiej. 

Już na ostatniej prostej jest budowa Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sulmierzycach i Zdunach. Trwają końcowe prace – zapewniają przedstawiciele Eko – Siódemki. 

Zamknięcie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Rzemiechowie

Jednak i PSZOK w Rzemiechowie został tymczasowo zamknięty. Tym samym mieszkańcy gminy Krotoszyn, Kobylin, Zduny, Cieszków i miasta Sulmierzyce nie mają już stałego miejsca, do którego mogą wywozić odpady komunalne. 

Uprzejmie informujemy, że z przyczyn organizacyjnych (prace związane z rozbudową i modernizacją istniejącego PSZOK-u) zmuszeni jesteśmy zamknąć Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Rzemiechowie od 3 sierpnia 2021 r. na okres około 2 miesięcy – wskazywali na początku sierpnia przedstawiciele Eko – Siódemki. 

Prace budowlane na PSZOK-u w Rzemiechowie zostały już zakończone, jednak punkt nie jest jeszcze otwarty. 

W tej chwili realizowane są ostatnie prace porządkowe, a ponadto gromadzona jest dokumentacja niezbędna do uzyskania pozwolenia na użytkowanie PSZOK-u - wskazują przedstawiciele Związku. 

Gdzie wywieźć odpady?

Eko – Siódemka zdecydowała więc, że co jakiś czas otwierać będzie Mobilny Punkt Zbiórki Odpadów, by mieszkańcy mogli przywieźć do niego odpady. 

Kolejna okazja do wywiezienia odpadów problemowych pojawi się w już dzisiaj (sobota, 30 października). Na targowisku w Krotoszynie (ul. Targowa) uruchomiony zostanie Mobilny Punkt Zbiórki Odpadów. Działać będzie w godzinach od 9:00 do 13:00. 

 Będzie można tam zostawić posegregowane odpady - na takich samych zasadach jak w PSZOK-u w Rzemiechowie, który - jak Państwo już wiecie - jest tymczasowo zamknięty - wskazują przedstawiciele Międzygminnego Związku Eko Siódemka w Krotoszynie. 

Co można oddać w Mobilnym Punkcie Zbiórki Odpadów w Krotoszynie?

 • papier – w ilości nieograniczonej;
 • metale - w ilości nieograniczonej;
 • tworzywa sztuczne – w ilości nieograniczonej;
 • odpady opakowaniowe wielomateriałowe – w ilości nieograniczonej;
 • szkło – w ilości nieograniczonej;
 • bioodpady – w ilości nieograniczonej;
 • odpady niebezpiecznie - w ilości nieograniczonej;
 • przeterminowane leki i chemikalia – w ilości nieograniczonej;
 • odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek – w ilości nieograniczonej;
 • zużyte baterie i akumulatory – w ilości nieograniczonej;
 • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny– w ilości nieograniczonej;
 • meble i inne odpady wielkogabarytowe – w ilości nieograniczonej;
 • odpady budowlane i rozbiórkowe, w ilości do 150 kg rocznie na każdą osobę zgłoszoną przez właściciela nieruchomości zamieszkałej w deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi;
 • zużyte opony– w ilości do 4 sztuk rocznie na każdą osobę zgłoszoną przez właściciela nieruchomości zamieszkałej w deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi;
 • popiół i żużel o charakterze odpadów komunalnych – w ilości nieograniczonej.
Odpady należy dostarczyć posegregowane.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy