Reklama

Krotoszyn. Dyrektorzy szkół wybrani bez konkursu [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Dyrektorzy szkół wybrani bez konkursu [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 6 dyrektorów szkół podstawowych i przedszkola z terenu gminy Krotoszyn ponownie zostało powołanych do kierowania tymi jednostkami.

Nie musieli nawet startować w konkursie.

 

Julita Janicka–Burzyńska (dyrektor Przedszkola nr 2 w Krotoszynie), Beata Ciesiółka (p.o. dyrektora Szkoły Podstawowej im M. Kopernika w Biadkach), Beata Molenda (dyrektor Szkoły Podstawowej im. Rtm. W. Pileckiego w Orpiszewie), Beata Parzonka (dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ks. J. Twardowskiego w Chwaliszewie), Karolina Niedbała (p.o. dyrektora Szkoły Podstawowej im. A. Zalewskiego w Świnkowie) i Zenon Szczęsny (dyrektor Szkoły Podstawowej im. J. Brzechwy w Lutogniewie) – czyli dotychczasowi dyrektorzy tych placówek oświatowych – otrzymali z rąk burmistrza nominację do dalszego sprawowania tych funkcji.

 

Powołania przebiegały jednak inaczej, niż do tej pory. Przed epidemią koronawirusa nauczyciele, którzy chcieli zostać dyrektorami placówek oświatowych, lub ówcześni dyrektorzy tych szkół – musieli startować w konkursie. I to komisja – na podstawie kompetencji i wizji rozwoju szkoły – wybierała dyrektora na kolejną kadencję.

 

Tym razem jednak konkursu nie było. A nowo wybrani dyrektorzy funkcję tę pełnić będą tylko przez rok.

 

- Z uwagi na stan prawny, wywołany sytuacją epidemiczną w kraju, powierzenie funkcji kierowania jednostkami oświatowymi nastąpiło wyjątkowo w trybie pozakonkursowym i tylko na jeden rok szkolny – 2020/2021 – podkreślają władze Krotoszyna.

 

 

Nominacje dyrektorom wręczał Ryszard Czuszke, wiceburmistrz Krotoszyna.

 

Fot. UM Krotoszyn

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE