Reklama

Krotoszyn. Będzie rozbudowa Mahle.

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Będzie rozbudowa Mahle. - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na początku przyszłego roku powinny rozpocząć się pierwsze prace związane z rozbudową motoryzacyjnego giganta. W Krotoszynie produkowane będą filtry.

Wiosną powinny rozpocząć się prace związane z rozbudową krotoszyńskiego oddziały firmy Mahle. Motoryzacyjny gigant zatrudniający na całym świecie w 160 zakładach prawie 80 tysięcy pracowników rozszerzy swoją działałność w Krotoszynie. Krotoszyński oddział zatrudnia około 3500 osób.

Jak informuje dyrektor Norbert Niedziela, Mahle Systemy Filtracyjne planuje budowę nowego zakładu produkcyjnego na terenie Mahle Polska w Krotoszynie.

- Wytwarzane w nim będą elementy systemów zarządzania powietrzem oraz cieczami, dedykowane do szerokiej gamy samochodów - mówi Niedziela.

Rozbudowa będzie podzielona na kilka etapów. Pierwsze prace rozpocząć się mają już wiosną przyszłego roku. Rozpoczęcie produkcji filtrów zarząd planuje na rok 2021. 

W związku z rozbudową firmy powstawać będą nowe miejsca pracy i potrzebni będą nowi pracownicy. Początkowo ma to być grupa ok 70 osób. Później, w miarę postępu prac i rozbudowy zatrudnienie będą znajdowali kolejni chętni.

- Docelowo zatrudnienie może znaleźć tutaj prawie 750 osób - podsumowuje dyrektor.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE