Reklama

Krotoszyn. Będzie łącznik Koźmińskiej i Mahle. Roboty ruszą w tym roku

Opublikowano: sob, 24 kwi 2021 11:30
Autor:

Krotoszyn. Będzie łącznik Koźmińskiej i Mahle. Roboty ruszą w tym roku - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przebudowa ulicy Przemysłowej w Krotoszynie i stworzenie łącznika pomiędzy ulicą Koźmińską a ulicą Mahle ma kosztować blisko 14 mln złotych.

Reklama

O przebudowę ulicy Przemysłowej w Krotoszynie i stworzenie łącznika pomiędzy Koźmińską a Mahle władze powiatu krotoszyńskiego i gminy Krotoszyn zabiegały od lat. Inwestycja  ma odciążyć centrum miasta z ciężarówek i skierować ruch przez Przemysłową.

 

KROTOSZYN. CIĘŻARÓWKI NIE BĘDĄ JEŹDZIĆ PRZEZ CENTRUM

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa łącznika drogowego ulic Koźmińskiej i Mahle. Jest to jedna z kluczowych inwestycji najbliższych 2 lat w Krotoszynie. Po jej zakończeniu, które planowane jest na październik 2022 r., znacznie odciążony zostanie ruch w centrum naszego miasta, zwłaszcza biorąc uwagę trwającą budowę hali filtrów, prowadzoną przez Spółkę Mahle – wskazują władze Krotoszyna. 

 

Koszt całej inwestycji to blisko 14 mln zł. 60 procent tej kwoty pochodzili z  Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 

Samorząd powiatowy oraz Miasto i Gmina Krotoszyn będą partycypować w kosztach w wysokości ok. 50% wkładu własnego – wyliczają urzędnicy. 

 

Rozmowy na temat budowy łącznika Koźmińska – Mahle i przebudowy ulicy Przemysłowej w Krotoszynie rozpoczęły się pod koniec 2015 roku, kiedy to podpisane zostało trójstronne porozumienie o opracowaniu i współfinansowaniu dokumentacji projektowej.

Sygnatariuszami porozumienia były Gmina Krotoszyn, Powiat Krotoszyński oraz PGKiM w Krotoszynie. Pomimo, że łącznik będzie po wybudowaniu drogą powiatową strony uzgodniły, że zleceniem opracowania dokumentacji budowlanej zajmą się pracownicy Urzędu Miejskiego – przypominają urzędnicy. 

 

KROTOSZYN. BUDOWA ŁĄCZNIKA KOŹMIŃSKA - MAHLE

Projekt przebudowy ulicy Przemysłowej i budowy łącznika drogowego Koźmińska – Mahle w Krotoszynie wykonała poznańska pracownia DORMOST. 

W ramach inwestycji zostanie wybudowany łącznik o długości ok. 1.100 m – od ronda przy Koźmińskiej do ulicy Mahle na wysokości wjazdu na parking pływalni Wodnik. Łącznik będzie składał się z szerokiej na 7 metrów jezdni, ścieżki pieszo – rowerowej o szerokości 3,5 metra oraz 2-metrowego chodnika. Nowa droga z ulicą Mahle będzie łączyć się przez rondo. Projekt przewiduje także budowę kanalizacji sanitarnej, deszczowe i oświetlenia drogowego.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 6 miesięcy temu | ocena +1 / -0

    leon

    moze juz ktos przejrzal na oczy ,ze obwodnica ktotoszyna zdun cieszkowa - "to nie ta droga "ktora rozwiorze zatloczony Krotoszyn

  • 6 miesięcy temu | ocena +1 / -1

    Matematyka królowa nauk

    Coś z % autor artykułu nie uważał na lekcji, bo 60 i 50% to jest 110%