Reklama

Powiat krotoszyński. Niemal 10 mln zł z rządowych środków na inwestycje

Opublikowano:
Autor:

Powiat krotoszyński. Niemal 10 mln zł z rządowych środków na inwestycje - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kasa na zadania inwestycyjne pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. O środki aplikowały wszystkie samorządy z terenu powiatu krotoszyńskiego.

Z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, do samorządów powiatu krotoszyńskiego, ma popłynąć strumień wsparcia finansowego w wysokości niemal 10 mln zł. Pieniądze mają być przeznaczone na zaplanowane inwestycje, które jeszcze nie są w realizacji. Na wydatkowanie pieniędzy samorządowcy mają mieć czas do końca 2021r.

 

Ponad 500 mln zł na inwestycje w Wielkopolsce

 

Nabór wniosków o wsparcie finansowe inwestycji trwał do 10 sierpnia. Teraz wojewoda wielkopolski w terminie do 17 sierpnia 2020 r. ma przekazać informację o kwocie wnioskowanego wsparcia do Prezesa Rady Ministrów, który z kolei do 31 sierpnia 2020 r. ma złożyć dyspozycję wypłaty środków.

 

Celem rządu jest wsparcie lokalnych inwestycji. Niektóre samorządy rozważały rezygnację z budów. Powodem była sytuacja ekonomiczna, na którą wpłynął COVID-19. Te pieniądze mają pomóc utrzymać dynamikę inwestycyjną w wielkopolskich gminach i powiatach – tłumaczy Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski.

 

W sumie do wojewody wielkopolskiego wpłynęło 226 wniosków z samorządów gminnych i miast na prawach powiatu na kwotę 422,6 tys. zł oraz 31 samorządów powiatowych, które aplikowały o 104,1 tys. zł. Kwota, która ma być wypłacona wielkopolskim samorządom, to ponad 526 mln zł.10 mln zł na inwestycje w powiecie krotoszyńskim

 

Z tej puli niemal 10 mln zł na inwestycje popłynąć ma do samorządów z terenu powiatu krotoszyńskiego. Ponad 2 mln zł trafi do gminy Krotoszyn.

 

Pieniądze te wspomogą inwestycje, które mamy w planach realizować. Jak na przykład budowa nowego przedszkola. Planujemy także starać się o dofinansowanie budowy łącznika pomiędzy Przemysłową a Mahle w Krotoszynie i budowę ścieżki rowerowej Krotoszyn – Brzoza i też chcielibyśmy część tych środków na to przeznaczyć – mówi Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna.

 

Połowę mniej środków ma otrzymać koźmiński samorząd.

 

Pomysłów na spożytkowanie tych pieniędzy jest kilka. Jednak dopiero kiedy dostaniemy te pieniądze, to będziemy dzielić skórę na niedźwiedziu – zapowiedział Jarosław Ratajczak, wiceburmistrz Koźmina Wlkp.

 

Dofinansowanie z RFIL dla samorządów z powiatu krotoszyńskiego:

Krotoszyn – 2 mln 040 zł

Zduny – 1 mln 509 tys. zł

Koźmin Wlkp. - 1 mln 019 tys. zł

Kobylin – 500 tys. zł

Rozdrażew – 500 tys. zł

Sulmierzyce – 500 tys. zł

Samorząd powiatu krotoszyńskiego – 3 mln 428 tys. złUdostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE