Reklama

Krotoszyn. 150 tys. zł w budżecie obywatelskim. Co będzie robione?

Opublikowano: sob, 17 lip 2021 14:00
Autor: | Zdjęcie: UM Krotoszyn

Krotoszyn. 150 tys. zł w budżecie obywatelskim. Co będzie robione? - Zdjęcie główne

Rynek w Krotoszynie | foto UM Krotoszyn

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rada miejska w Krotoszynie zdecydowała, że w gminie powstanie budżet obywatelski. Mieszkańcy sami mogą zgłaszać propozycje inwestycyjne i – za pomocą głosowania – zdecydować, które będą realizowane.

Reklama

W Krotoszynie powstał budżet obywatelski. Dzięki temu mieszkańcy gminy Krotoszyn sami mogą zdecydować, na co zostaną przeznaczone gminne pieniądze. W tegorocznej puli jest 150 tysięcy złotych. 

Do Krotoszyńskiego Budżetu Obywatelskiego można składać propozycje o charakterze inwestycyjnym lub społecznym. Każdy mieszkaniec gminy Krotoszyn w danym roku może zgłosić tylko jeden projekt, który musi być poparty przez co najmniej 25 mieszkańców gminy. Koszt realizacji zgłoszonego projektu nie może przekroczyć 15.000 zł.  Projekty można zgłaszać do 14 września 2021 r. 

Komisja składająca się z radnych i urzędników krotoszyńskiego urzędu miejskiego rozpatrzy każdy projekt i zdecyduje, czy jest on zgodny z regulaminem Krotoszyńskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Następnie – podczas etapu głosowania – mieszkańcy gminy Krotoszyn zdecydują, które projekty będą realizowane w 2022 roku. 

Wyboru projektów do realizacji w ramach Krotoszyńskiego Budżetu Obywatelskiego dokonują mieszkańcy Gminy w głosowaniu. Każdy mieszkaniec może głosować tylko raz i jest uprawniony do oddania jednego głosu – podkreślają władze Krotoszyna. 

Krotoszyński Budżet Obywatelski – najważniejsze informacje:

 • Wysokość Krotoszyńskiego Budżetu Obywatelskiego wynosi 150.000,00 złotych
 • Projekty do Krotoszyńskiego Budżetu Obywatelskiego zgłasza się poprzez wypełnienie i przesłanie elektronicznego formularza, dostępnego na platformie konsultacyjnej Gminy
 • Każdy projekt musi być poparty przez co najmniej 25 mieszkańców Gminy.
 • Każdy mieszkaniec może zgłosić do Krotoszyńskiego Budżetu Obywatelskiego tylko jeden projekt w danym roku.
 • Koszt realizacji zgłoszonego projektu nie może przekroczyć 10% wartości określonej zgodnie z § 3. (w tym roku to 15.000 zł)
 • Do Krotoszyńskiego Budżetu Obywatelskiego można składać projekty zarówno o charakterze inwestycyjnym, jak i społecznym
 • W skład Komisji wchodzą: po jednym przedstawicielu Komisji Społecznej i Komisji Budżetowo – Gospodarczej oraz 3 pracowników Urzędu Miejskiego w Krotoszynie.
 • Komisja rozstrzyga o dopuszczeniu lub niedopuszczeniu zgłoszonego projektu do głosowania.
 • Od rozstrzygnięcia Komisji o niedopuszczeniu zgłoszonego projektu do głosowania przysługuje zgłaszającemu projekt odwołanie do Burmistrza Krotoszyna.
 • O kolejności umieszczenia projektów podczas głosowania na platformie konsultacyjnej decyduje data jego zgłoszenia.
 • Wyboru projektów do realizacji w ramach Krotoszyńskiego Budżetu Obywatelskiego dokonują mieszkańcy Gminy w głosowaniu.
 • Każdy mieszkaniec może głosować tylko raz i jest uprawniony do oddania jednego głosu.
 • Do realizacji w ramach Krotoszyńskiego Budżetu Obywatelskiego przyjmuje się ten projekt lub projekty, które uzyskały największą liczbę głosów, aż do wyczerpania puli środków finansowych, przeznaczonych na realizację Krotoszyńskiego Budżetu Obywatelskiego na dany rok budżetowy,
 • Projekt nie może generować dla budżetu Gminy kosztów funkcjonowania w latach następnych, w tym kosztów osobowych, z wyłączeniem kosztów bieżącego utrzymania.
 • Projekty do Krotoszyńskiego Budżetu Obywatelskiego dotyczącego roku budżetowego 2022 zgłasza się w terminie do dnia 14 września 2021 r.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.