reklama

Koźmin Wlkp. Wystawa w rocznicę 100. urodzin Jana Pawła II

Opublikowano:
Autor:

Koźmin Wlkp. Wystawa w rocznicę 100. urodzin Jana Pawła II - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościEkspozycja składa się z 10 plansz, na których wykorzystano fotografie pochodzące zarówno od osób prywatnych, instytucji, agencji, jak i ze zbiorów Centrum Myśli Jana Pawła II.

Gdyby żył, w poniedziałek, 18 maja obchodziłby setne urodziny. Niestety, 2 kwietnia 2005r. papież Jan Paweł II odszedł na wieczny spoczynek, pozostawiając na ziemskim padole, wiele wspomnień po sobie. Dlatego w 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, Szkoła Podstawowa Nr 3, parafia pw. Św. Stanisława Bp i samorząd Koźmina Wlkp., organizują wystawę plenerową pt. „Karol Wojtyła. Narodziny.” 

Celem wystawy jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii, pokazanie korzeni Jana Pawła II oraz bogactwa jego życia, osobowości i myślenia – mówi radny Robert Idkowiak, współorganizator wystawy.

 

Wystawa zabiera w podróż po przełomowych momentach życia papieża Jana Pawła II. Ekspozycja będzie udostępniona na dziedzińcu koźmińskiego klasztoru w niedzielę 17 maja w godzinach od 7.00 do 19.00 oraz przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski, 18 maja w godzinach od 9.00 do 15.00. Mieszkańcy Koźmina Wielkopolskiego będą mogli wpisać się również do księgi pamiątkowej, która była wyłożona w dniach żałoby po śmierci Jana Pawła II.

Księga będzie wyłożona:

17 maja – po każdej mszy św. na dziedzińcu Klasztoru

18 maja – w godz. od 9.00 do 15.00 – w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Koźmin Wlkp.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

logo